AİLELER DİKKAT”ÇOCUK DESTEK ÖDEMELERİ BAŞLADI”

featured

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Derya yanık çocuk destek ödemelerinin başladığını duyurdu.Bakan Yanık ödemelerin başladığını belirterek vatandaşların E-devlet Üzerinden yaptıkları başvuruları sorgulayarak öğrenebilecekleri mi iletti.
Çocuklu ailelere 2 bin 329 lira ödenecek.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık yaptığı son dakika açıklamasında çocuklu ailelere 2 bin 329 lira destek ödemesi yapılacağını söyledi. Bakanlık resmi internet adresi üzerinden yapılan son dakika açıklamasında söz konusu yardımın detaylarına yer verildi. Biz de finans7.com olarak bu yazımızda yardım başvurusuna, başvuru şartlarına ve başvurunun nasıl yapılacağına bu yazımızda yer verdik.

E Devlet kapısından konu ile ilgili yapılan açıklamada, “Bu hizmeti kullanarak, ekonomik yoksulluk içinde olup da çocuklarının temel ihtiyaçlarını karşılayamayan ve yaşamlarını en düşük seviyede dahi sürdürmekte güçlük çeken aileler, kendi kendine yeterli hale gelinceye kadar çocuklarının bakımı ve desteklenmesi amacıyla geçici veya belirlenecek süreler için verilen ekonomik destek talepleri için ön başvuruda bulunabilirler. Bu hizmetten yararlandırılan çocukların durumları en geç üçer aylık süreler ile izlenmektedir. İzlemelerde hizmetin devamı veya sonlandırılması değerlendirilmektedir.” ifadeleri kullanıldı.

BAKAN DERYA YANIK’TAN AÇIKLAMA

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık yaptığı açıklamada çocuklu ailelere yapılacak SED yardımı ile ilgili bu ayki ödemelerin yapıldığını, SED yardımı başvurularının e devlet kapısı üzerinden alındığını söyledi. Bakan açıklamasında, “İhtiyaç sahibi ailelerimize çocukları için ekim ayında toplam 349 milyon 452 bin TL tutarında Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) ödemesi yaptık” ifadelerini kullandı.

AİLELER DİKKAT”ÇOCUK DESTEK ÖDEMELERİ BAŞLADI”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir