AMED KARŞILAŞMASINDA TARTIŞMALI HAKEM ATANDI!!

featured

 

 

Bu hafta sonu deplasmanda Şanlıurfaspor’un  Amed Sportif Faaliyetler  ile karşılaşmasında tartışmalı  Hakem Ferhan Kestanlıoğlu atandı.

Şanlıurfaspor -AMED Karşılaşmasında yer alacak olan hakem Ferhan Kestanlıoğlu diğer müsabakalarında mâç sırasında çıkan olayların sebebi olarak görülüyordu.

Bugün Şanlıurfaspor yöneticileri tarafından yapılan açıklamada;

KAMUOYUNA DUYURULUR

Bu hafta sonu deplasmanda karşılaşacağımız Amed Sportif Faaliyetler müsabakasına Hakem Ferhan Kestanlıoğlu atanmıştır.

2018-2019 sezonda yönetmiş olduğu Amedspor-Sakaryaspor müsabakasında sahaya jiletle giren ve rakip futbolcuları yaralayan Amedsporlu hiçbir futbolcuya kart dahi çıkaramayan bu hakemin art niyetli olduğunu bilmekteyiz. Hafızalardan halen silinmemiş olan Amedspor – Sakarya maçında çıkan olayların baş aktörünü bu maça atayan Merkez Hakem Komitesi tekrar böyle bir maçın yaşanmasını mı istiyor.

MHK tarafından özellikle bu maça ataması yapıldığını bildiğimiz Ferhan Kestanlıoğlu’nun derhal bu maçtan alınmasını ve Süper Lig’den A Klasman bir hakemin atanmasını talep ediyoruz.

Zaten rakibimiz ile ortamın gergin olduğu maç öncesi bu atamanın kasıtlı olduğunu ve ev sahibi takımı kollama yoluna başvurulduğunu çok iyi biliyoruz.

Ev sahibi takımlarının maçlarında, özellikle taraftar kitlesi önünde oynanan müsabakalarda ev takımları idare eder bir şekilde maç yöneten bu hakemin maç sonunda çok büyük bir infiale yol açabileceğini önceden hissetmekteyiz.

Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Komitesine özellikle sormak istiyoruz; Hakemlik kariyeri boyunca rakibimizin 10 maçını yönettiği, rakip Amedin bu maçlardan hiç mağlubiyet almadığı ve 2009-2010 sezonunda Şanlıurfa’da çok büyük olayların çıkmasından sorumlu bu hakemi bilinçli olarak mı bu maça atadınız. Amacınız neydi?

Türkiye’de her yönettiği maçlarda büyük skandal kararlara imza atmış ve emekliliği geçmiş bu hakemi halen niye bünyenizde barındırıyorsunuz.

Başta TFF Başkanımız ve MHK başkanımızdan Şanlıurfaspor Kulübü olarak adaletli olunması ve hiçbir takım lehine karar verilmeyen iki takıma da eşit mesafede olan bir hakemin maça atanmasını talep ediyoruz.

AMED KARŞILAŞMASINDA TARTIŞMALI HAKEM ATANDI!!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir