CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN 2. EL KONUT KREDİSİ AÇIKLAMASI

featured

2.EL KONUT KAMPANYASI İLE İLGİLİ SON DAKİKA AÇIKLAMASI.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bir son dakika açıklamasında bulundu. Erdoğan yaptığı açıklamada ikinci el konutta yeni kampanyanda son durumu aktardı.

 

TRT Haber ortak yayınına katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamasında enflasyona değindi ve “Dünyada faizi sürekli yükselttiler, ben de tam aksine faizi indirmenin mücadelesini verdim. Nitekim bizde faiz yüzde 9. Bunu daha da düşüreceğiz. Başbakanlığım döneminde, faizi 4’e indirdik. Enflasyon da 6 idi. Biz ‘Yine indireceğiz’ dedik ve bakın 86’larda idi, 64’e düştü. Daha da düşecek, bütün mesele istikrarımızdır. 4 yılın ardından ilk kez fazla vermeye başladık. Bazı uluslararası kuruluşlar, bizim tahminlerimizin üzerinde yüzde 5-6’ları bulan bir oran bekliyordu. 2022 yılında yüzde 1’e düşürmüş oldu. 2022 yılında faizin bütçedeki payı yüzde 10’a düştü. Vergi yüklerini düşürdük, KDV indirimleri ile bütçe içindeki payını azalttık. Büyüme de şu an 5,5’i yakalamış haldeyiz” ifadelerini kullandı.

 

SEÇİMİN KADERİNİ BELİRLEYECEKLER

 

Erdoğan açıklamasında seçimin kaderini gençlerin belirleyeceğini söyledi ve “‘Türkiye Yüzyılı’ gençlerin yüzyılı olacak dedik. Gençleri yol arkadaşlarımız olarak görüyoruz. 6 milyon genç, seçimin kaderini onlar belirleyecek. Göreve geldiğimizde seçmen noktasında 30 yaştı. Avrupa’da seçme seçilme yaşları 25. Biz indireceğiz dedik. Önce 25’e indirdik. Daha sonra 18 yaşı seçme seçilme yaşı olarak parlamentodan geçirdik. Hatta ‘Çoluk çocuğa mı bırakacağız?’ dediler. Bu milletin gençliği bunu başarır dedik. Bizim gençliğimiz yoksulluklarla kuşatıldı. Şimdi ise aynı durumu gençliğimize layık göremeyiz dedik. Sıraların üzerindeki kitaplardan işe başladık. Bu çileleri milletim hep çekti. Aynı çileyi şu anda yavrularımız yaşamasın dedik. Sıraların üzerine kitapları koyduk. Okullar açılırken bulsunlar diye. Şimdi yardımcı ders kitaplarını da sıraların üzerine koyuyoruz. Türkiye’nin en büyük gençlik hareketine sahip partisi biziz. Bizim üye sayımız 11 milyon 500 bin civarında. Bunlar içerisinde 1 milyon 100 bini genç. Bayanlar da 5 milyonun üzerindeyiz” dedi.

2. EL KONUT KAMPANYASI

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada konutta 2. el evler için kampanyada planlamanın devam ettiğini söyledi. Erdoğan yaptığı açıklamada, “İkinci el konutlarla ilgili bir çalışma yapılacak, planlama devam ediyor. Önceliği ilk evini alacak vatandaşlarımıza vermek istiyoruz. Bu seçim sonrası atılacak bir adım. ‘Alt gelirliyi ev sahibi yapacağız’ dedik, iki yıla evler teslim edilmiş olacak. Orta gelirlileri ev sahibi yapacağız dedik, kampanyayı yaptık. İhtiyaç halinde yeni projeleri de hayata geçirmekten geri durmayacağız. Sosyal konut, vatandaşlarımıza ayrı bir gurur ve özgüven getirdi. En son Manavgat’ta konut teslim törenini yaptık, herkes ‘bunu beklemiyorduk’ dedi” ifadelerini kullandı.

FAİZ ORANI NE OLACAK?

 

Konutta faiz oranı henüz belli değil. Ancak 2. el konutta 0.99 civarında bir faiz bekleniyor. Sizce 0.99 uygun mu? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

 

1 milyon TL’yi 120 ay vade ile 0.99 faizle çektiğinizde geri ödeme şu şekilde olacak:

 

Kredi Tutarı: 1.000.000,00 TL

Faiz Oranı: %0,99

Taksit Sayısı: 120 ay

Taksit Tutarı: 14.277,81 TL

Geri Ödenecek Toplam Tutar: 1.713.337,34 TL

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN 2. EL KONUT KREDİSİ AÇIKLAMASI

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir