Eyyübiye Belediyesi Sınav Merkezi Sayısını Artırıyor

featured

Şanlıurfa’nın en genç nüfusuna sahip ilçesi Eyyübiye’de, gençlerin eğitimde başarılı olması için tüm imkânlarını seferber eden Eyyübiye Belediyesi, Eylül ayı başında hizmete sunulan sınav merkezinin ardından, ikinci sınav merkezini kurmak için harekete geçti.

Eyyüpnebi Mahallesi’nde kurulacak sınav merkezi binasında incelemelerde bulunan Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, bu yıl içerisinde öğrencilere ücretsiz hizmet sunacak sınav merkezi sayısını dörde ulaştıracaklarını söyledi.

Yüzlerce öğrencinin faydalanacağı yeni sınav merkezinde, AK Parti MKYK Üyesi Vildan Polat ve belediye birim amirleriyle birlikte incelemelerde bulunan Başkan Kuş, Türkiye’nin en dezavantajlı ilçesi Eyyübiye’de yaşayan gençlerin maddi imkânsızlıktan dolayı yeterli eğitimi alamadığını hatırlatarak, “İki yıllık pandemi süreci nedeniyle ertelediğimiz projemizi bu yıl hayata geçirme kararı aldık. Geçen ay ilk sınav merkezimizin açılışını fiilen gerçekleştirdik. İnşallah önümüzdeki ay hem öğrencilerimiz hem de Eyyübiyeli hemşerilerimizle birlikte resmi açılışını gerçekleştireceğiz” dedi.

İlk sınav merkezinde doluluk oranının yüzde yüz olduğunu, yüzden fazla öğrencinin de kaydolmak için beklediğini dile getiren Başkan Kuş, ikinci sınav merkezinin açılması için talimat verdiklerini ve tespit edilen binanın ikinci sınav merkezi olarak yaklaşık yirmi gün sonra gençlerin hizmetine sunulacağını ifade etti.

Özel eğitim sektörünün alınmamasını dileyen Başkan Kuş, “Gerçekten de Eyyübiyeli evlatlarımız dezavantajlı. Şu anda Eyyübiyeli evlatlarımız 20-25 bin lira verecek durumda değiller. Cumhurbaşkanımız, gençlere önem verin, gençleri sahiplenin diyerek talimat vermişti. Biz de sınav merkezlerimizle gençlerimize hizmet veriyoruz. Bu merkezlerimizin sayısı iki iken üç, dört olacak: Bu yıl içerisinde dört sınav merkezini Eyyübiyeli kardeşlerimize kazandıracağım. Bundan emin olabilirsiniz” diye konuştu.

Başkan Kuş, iki ay içerisinde iki sınav merkezinin açılışın yapmış olacaklarını, diğer mahallelerde devam eden yer tespiti çalışmalarının tamamlanmasının akabinde üçüncü ve dördüncü sınav merkezlerini de hizmete sunacaklarını belirterek, sınav merkezlerinin Eyyübiyeli gençlere hayırlı olmasını diledi.

Eyyübiye Belediyesi Sınav Merkezi Sayısını Artırıyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir