HARRAN DEMİRLİ AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ’Nİ BAKAN KOCA’YA SORDU

featured

Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık, Harran Demirli Kırsal Mahallesi Aile Sağlığı Merkezi’ne ilişkin yazılı soru önergesini Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yanıtlaması istemiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı’na sundu. Konuyla alakalı açıklamada bulunan CHP’li Aydınlık, “Demirli Mahallesi’nden yurttaşlarımız arayarak yaygın tabiriyle; Sağlık Ocağı olan Aile Sağlığı Merkezi ile ilgili sorunları olduğunu ilettiler; bu sorunlar arasında doktor eksikliği, çalışma gün ve saatleri, yetersiz kalışı gibi sorunlar var. Özellikle kırsal mahallerimizde yaşanan bu tür sıkıntıları Harran Demirli Mahallesi özelinde Sayın Bakan’a sorduk. Yurttaşlarımızın temel haklarından biri olan sağlık hizmetlerine erişim hakkı çok önemli, bu sebeple eksikliklerin ivedilikle tamamlanması gerekiyor” dedi.
BİRDEN FAZLA MAHALLEYE HİZMET EDİYOR
Harran Demirli Sağlık Ocağı’nın Yenice, Ceylangözü, Çiçek, Kaymaklı, Binekli ve Türkoğlu gibi birkaç mahalleye daha hizmet verdiğini söyleyen Vekil Aydınlık, “vatandaşlarımız bu konuda bana ulaşarak bu sağlık ocağına çevre köylerden de gelindiğini, bu sebeple yetersiz kaldığını da belirttiler. Bu durumda eksikliklerin tamamlanması sadece Demirli’ye değil çevre köylerdeki hemşerilerimize de fayda sağlayacak” dedi.
SAĞLIK ŞANLIURFA’NIN KANAYAN YARASI
Sağlık konusunda Şanlıurfa için büyük çaba sarf ettiğini dile getiren Aydınlık, “elimden geldiğince sağlık konusunda ciddi bir çaba sarf ediyorum. Hem Urfalı yöneticilerimizle hem Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile görüşmelerimde Urfa’nın yaşadığı sıkıntıları ve yapılması gerekenleri kendileriyle paylaşıyorum.
Sağlık Şanlıurfa’nın kanayan yarası; doktor eksikliğinden tutunda, sağlık hizmetlerinin kalitesine, yetersizliğine kadar birçok sorunu var Urfa’nın. Bu durum kırsal mahallelerimiz için daha da güç bir durum. Köylerimizde pek genç kalmadı, çoğunlukla büyüklerimiz artık köylerde ve onlarında sağlık hizmetine erişim noktasında ilk adımı Demirli’de olduğu gibi sağlık ocaklarımız. Bu sebeple Sayın Bakan’a Demirli Sağlık Ocağı’nın durumuyla birlikte kırsal mahallerimizde yer alan diğer sağlık ocaklarının durumunu da sorduk. Umuyorum ki bu yazılı soru önergesiyle Şanlıurfa’mızın kırsal mahallelerinde yer alan sağlık ocaklarımızda gerekli düzenlemeler yapılır ve eksiklikler giderilir” diyerek sözlerini tamamladı.

HARRAN DEMİRLİ AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ’Nİ BAKAN KOCA’YA SORDU

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir