JANDARMA İNSAN KAÇAKÇILARINA GÖZ AÇTIRMIYOR

featured

Şanlıurfa Jandarma Komutanlığı tarafından yürütülen operasyonlarda dur ihtarına uymayan bir tırda yabancı uyruklu şahıslar yakalandı.İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan açıklamada;Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığı
Basın Duyurusu
1. Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığına bağlı asayiş timleri tarafından 27.10.2022 günü Siverek İlçesinde icra edilen devriye esnasında dur ihtarına uymayarak kaçmaya çalışan bir araç takip sonucu yakalanmış, araç içerisinde (35) Afgan uyruklu (1) Pakistan uyruklu ve (9) Bangladeş uyruklu şahsın ülkeye yasadışı yollar ile girdiği belirlenen (45) şahıs tespit edilmiştir. Göçmenleri taşıyan şüpheliler ise aracı bırakarak kaçmaya çalışsalar da jandarma ekipleri tarafından yakalanmıştır.
2. Olayın Organizatörlüğünü yapan daha önce de Göçmen Kaçakçılığı suçundan kaydı bulunan Ö.B. ile Z.G. iki şüpheli gözaltına alınmıştır. Olayla ilgili soruşturma devam etmektedir.
3. Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığı, yasaların kendisine verdiği görev ve sorumlulukların gereği olarak, suç ve suçluya yönelik olarak gereken bütün önlemleri en iyi şekilde almakta, vatandaşlarımızın huzur ve güven içinde yaşaması için yürütülen çalışmaları aralıksız devam etmektedir.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur

JANDARMA İNSAN KAÇAKÇILARINA GÖZ AÇTIRMIYOR

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir