KARAKÖPRÜ’DE KARLI YOLLAR ANINDA TEMİZLENİYOR

featured

 

Şanlıurfa’da gece saatlerinde başlayan kar yağışıyla yolların kapanmaması için anında müdahale eden Karaköprü Belediyesi ekipleri tüm ana arterler ile ara yollara kar küreme ve tuzlama çalışmaları gerçekleştiriyor

Şanlıurfa’da etkili olmaya başlayan karlı hava nedeniyle yollar kapanmaya başlarken Karaköprü Belediyesi ekipleri vatandaşların kapalı yollarda mağdur olmaması için sabah saat 05.00 itibariyle sahada karlı yol temizleme çalışmaları gerçekleştiriyor.

Oluşturulan kar temizleme ekibi 250 personel ve 50 araçla kar küreme, yol tuzlama ve solüsyon çalışmalarıyla ilçede kar yağışı nedeniyle kapalı yol bırakmamak ve vatandaşların sorun yaşamasının önüne geçmek için ilçe merkezinde ve kırsalda koordineli bir şekilde mücadele ediyor.

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, vatandaşların ve sürücülerin mağdur olmamaları için kar yağışının olumsuz sonuçlarına karşı hazır bir ekiple günün ilk saatlerinden başlayarak müdahale ettiklerini ifade ederek, “Beklenen kar yağışına 250 kişilik personelimiz ve araçlarımızla hazırdık. Yoğun yağışla birlikte sahaya çıktık ve ana arterler ile ara sokaklarda kar küreme, tuzlama çalışmalarına başladık.

Ekiplerimiz kar yağışı olduğu sürece sahada olup dört bir yanda çalışmaya devam edecek. Vatandaşlarımız müsterih olsun, kar dolayısıyla kapalı yol kalmaması ve mağduriyet yaşanmaması için her an sahada olacağız” diye konuştu.

Kar yağışı nedeniyle yolda mahsur kalan veya sorun yaşayan vatandaşlar 444 9 657 numaralı beyaz masa birimine ulaşıp destek isteyebilirler.

KARAKÖPRÜ’DE KARLI YOLLAR ANINDA TEMİZLENİYOR

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir