KPSS ŞARTI OLMADAN PERSONEL ALIMI BAŞLADI

featured

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı için KPSS şartı olmadan ve yüksek maaşla olmak üzere yeni kamu personel alımı başladı. Kimler yüksek maaşla olmak üzere memur alımına başvurabilir? İşte tüm detaylar.Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS şartı olmadan başvuru yapılabilecek. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı için GÜNCEL ve YENİ sözleşmeli memur alımı başvuruları online olarak başladı. KPSS şartsız başvuru süreci, şartları ve tüm detayları bu yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Memur alımı başvuru şartları
Aile Bakanlığı memur alımı için adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununda yer alan şartları taşıması, T:C. Vatandaşı olması, askerlikle ilişiği olmaması şartları yer alıyor. KPSS şartı olmadığından adaylar değerlendirme aşamasında puan ibraz etmezlerse 70 olarak baz alınacaklardır.
Kamu personel alımı mezuniyetler
Adayların başvuru için bilgisayar, yazılım, elektrik, elektronik, elektrik-elektronik ve endüstri mühendisliklerinden mezun olması gerekmektedir. Ayrıca diğer mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden de adaylar başvuru yapabilir.

Aile Bakanlığı personel alımı başvuru tarihleri
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde KPSS şartsız ve yüksek maaşla sözleşmeli bilişim personeli alımı için süreç 31 Ekim’e kadar devam edecek.

KPSS ŞARTI OLMADAN PERSONEL ALIMI BAŞLADI

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir