KPSS’DE 2.SKANDAL ..SINAVIYENİDEN YAPILABİR

featured

Yenilenen KPSS 2022’de jelatini açılmış soru kitapçığı olduğu iddia ediliyor. ÖSYM, “hataen açıldığını” açıkladı. Sorular sızdırıldığı gerekçesiyle KPSS’nin iptali gündemde.

– İptal edilen KPSS’nin ardından yenisi yapılan sınavda da soruların sızdırıldığı iddiası gündemde.

 

Yenilenen KPSS’nin 31 Temmuz’da gerçekleştirilen Lisans oturumunda soruların bir kısmı, Yediiklim Yayınevi’nin test kitapçığındaki sorularla aynı olduğu gerekçesiyle sınav iptal edilmişti. İptal edilen sınav 18 Eylül’de yenilendi. Ancak yeni sınavda soruların sızdırıldığına ilişkin bir iddia daha ortaya çıktı.

AÇILMIŞ KİTAPÇIK

 

İptal edilen KPSS’nin yerine 18 Eylül pazar günü gerçekleştirilen KPSS Genel Kültür – Genel Yetenek oturumu için poşeti açılmış soru kitapçığı iddiası ortaya atıldı. İddialar sonucunda ‘KPSS iptal olacak mı?’, ‘KPSS lisans oturumu iptal mi?’ gibi sorular gündeme geldi.

 

ÖSYM BAŞKANLIĞINDAN AÇIKLAMA

 

ÖSYM Başkanlığı, iddialar konusunda yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

 

“Soru kitapçıkları poşetinin 09.58-09.59 saatleri arasında adayların huzurunda salon başkanı tarafından açıldığı, bu işlem esnasında adayların da gözlemlediği şekliyle soru kitapçıklarının en altında yer alan iki kitapçık poşetinin de tüm soru kitapçıklarının yer aldığı sınav evrakı poşeti ile birlikte hataen yırtılarak açıldığı, salon başkanı tarafından hatayla yırtılarak açılan iki soru kitapçığından birinin, iddia sahibi adaya saat 10.00’da teslim edildiği anlaşılmıştır.

KPSS’ye şaibe karıştığını belirten adaylar, yenilenen sınavın da tekrar iptal edilmesini istiyor.

KPSS’DE 2.SKANDAL ..SINAVIYENİDEN YAPILABİR

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir