ŞANLIURFA VALİLİĞİN’DEN 2 KİŞİNİN ÖLÜMÜ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

featured

Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde akraba olan iki grup arasında çıkan 2 kişinin ölümüne 14 kişinin yaralandığı silahlı kavgayla ilgili Şanlıurfa Valiliği’nden açıklama geldi.
Şanlıurfa’nın Viranşehir İlçesi’nde 2 kişinin ölümüne neden olan silahlı kavgayla ilgili Şanlıurfa Valiliği’nden açıklama geldi.
Açıklamada 14 kişinin yaralandığı ve olayın tüm faillerinin yakalandığı da belirtilerek şu ifadelere yer verildi:
24.10.2022 günü saat 16.00 sıralarında Viranşehir İlçesi Ceylanpınar Yolu üzeri meydana gelen Silahla Kasten Adam Öldürme-Kasten Yaralama olayında; Germen Mahallesi’nden husumetli iki aile arasında, çocukların tartışması sonucu başlayan kavgaya ailelerinde dahil olması neticesinde, olay esnasından yaralanan S. Y ve Ö.F.Ç adlı vatandaşlarımız hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen vefat etmiştirler. Olayda 14 vatandaşımız da yaralanmış olup yaralıların tedavisi devam etmektedir.
Olayla ilgili faillerden tamamı yakalanmış olup, olayda kullanıldığı değerlendirilen 3 adet ateşli silah ele geçirilmiştir.
Güvenlik güçlerimizce olay yerinde tüm güvenlik tedbirleri alınmıştır.”
Şanlıurfa Valiliği ayrıca bu konu ile ilgili yayılan görüntülere de YASAKLMA kararını yayımladı.Valiliğin diğer açıklamasında;
24.10.2022 günü saat 16.00 sıralarında Viranşehir İlçesi Ceylanpınar Yolu üzeri meydana gelen Silahla Kasten Adam Öldürme-Kasten Yaralama olayına ilişkin Viranşehir Sulh Ceza Hakimliğinin 24.10.2022 tarihli ve 2022/ 2490 sayılı kararıyla;
Kamu sağlığı ve kamu düzeni açısından söz konusu olayla ilgili çekilen tüm görüntülere 5187 sayılı Basın Kanunu’nun 3/2 maddesi uyarınca Basın ve Yayın yasağı konulmasına karar verilmiştir.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

ŞANLIURFA VALİLİĞİN’DEN 2 KİŞİNİN ÖLÜMÜ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir