SAZAN SARMALI GERÇEK OLDU!!ÇALINAN ARABASINI SATIN ALDI

featured

2. el araçta akıl almaz dolandırıcılık: Kendi arabasını satın aldı…ilm gibi olay: Satılığa koyduğu aracını kendi aldı.

Van’da meydana gelen olayda 30 yaşındaki Ünal Demir isimli kişi, geçen günlerde arabasını satmak için bir ilan sayfasına aracının fotoğraflarını koydu. Onu arayan bir kişi, kendisini uzman çavuş olarak tanıttı ve arabayı almak istedi. 150 lira kapora ödeyen dolandırıcı, Demir’den fotoğrafları istedi ve bu fotoğrafları aynı siteden ilana koydu.Bu dolandırıcı, arabayı Muş’taki başka bir kişiye sattı ve aracı teslim alması için onu Van Erciş’e gönderdi.

Aracını internete koyduktan sonra anında 6-7 kişinin kendisini aradığını söyleyen Demir, Erzurumdan’dan arayan kişişinin kendisini uzman çavuş olarak tanıttığını ve pazarlık yaptığını söyleyerek, “Erzurum’da oturduğunu söyleyen kişiyle 404 bin liraya anlaştık. Aracını alacağım diyerek 150 lira kapora ödedi. Ben de ruhsat bilgilerini kendisine attım. Sonra tekrar beni arayarak ‘babam ile yeğenimi yarın Erciş’e göndereceğim, 304 bin lira param var ve 100 bin lira da kredi çekeceğim, tabi bundan babamın haberi olmasın’ dedi. Meğer gelen kişiler de Erzurum’dan değil Muş’tan gelmişer. Erzurum’daki dolandırıcı Muş’taki şahsa, Muş’taki ise Erciş’teki bir galericiye söylemiş. Meğer bunları önceden arayarak bu planı kurmuş” ifadeleri ile olayı aktardı.

Kapıra ödenmesindne sonra aracını ilandan kaldırdığını söyleyen Demir, “Ben aracı ilandan çıkarınca, akabinde kendisi aracımı ilana koymuş. Muş’tan biri aramış ve 367 bin liraya anlaşmışlar. Muş’taki kişiye aracı Erciş’ten teslim alacağını söylemiş. Olay en son bana geldi. Muş’tan gelenler aracı kendilerine aldıklarını söyleseydiler uyanırdım. Ama Ayhan A. denilen kişinin IBAN’ına para atıldı. Ben de Ayhan A.’ın kendisi olduğunu bilmiyordum. Kendisine 304 bin lira gönderilen dolandırıcı artık telefonlarına cevap vermedi” dedi.

Demir, kendisine büyük bir tuzak kurulduğunu söyleyen Demir, “Benim canım yandı başkasının canı yanmasın. Bu olayın arkasında dursunlar ve bu kişileri ortaya çıkarsınlar. Yüz yüze olmadıktan sonra araçlarını kimseye satmasınlar.

SAZAN SARMALI GERÇEK OLDU!!ÇALINAN ARABASINI SATIN ALDI

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir