ŞEHİT ASTSUBAY ‘IN VASİYETİ BAĞIŞ YAĞMURUNA DÖNÜŞTÜ

featured

Pençe-Kilit operasyon bölgesinde şehit düşen Piyade Astsubay Yusuf Ataş’ın, “Hayattan en çok istediğim şey, bir tane kız çocuğum olsun istiyorum. Eğer ölürsem bir tane lösemili kız çocuğunun hayatı boyunca tüm masraflarını karşılayın. Benim vasiyetim budur” dediği videonun ortaya çıkmasının ardından vatandaşlar, Lösemili Çocuklar Vakfı’na (LÖSEV) bağış yağdırdı.

Astsubay Yusuf Ataş (21), Pençe-Kilit operasyon bölgesinde şehit düştü. Elazığ’ın Kovancılar ilçesi nüfusuna kayıtlı olan Ataş’ın vasiyetini içeren görüntüler ortaya çıktı.”LÖSEMİLİ BİR KIZ ÇOCUĞUNA SAHİP ÇIKIN”Ataş’ın çektiği görüntüde, “Benim vasiyetim. Hayattan en çok istediğim şey, bir tane kız çocuğum olsun istiyorum. Eğer ölürsem bir tane lösemili kız çocuğunun hayatı boyunca tüm masraflarını karşılayın. Benim vasiyetim budur. Bir de bayramda gidin annemin, babamın elini öpün” ifadeleri yer aldı.

BAĞIŞ YAĞDI

Bunun üzerine LÖSEV ise sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda, “Vatan için gözünü kırpmadan şehitlik mertebesine yükselirken lösemili çocuklarımızı kalbinde taşıyan Mehmetçiğimizin vasiyetini yerine getirmek boynumuzun borcudur. Pençe – Kilit operasyon bölgesinde şehit düşen Astsubay Yusuf Ataş’a Allah’tan rahmet, ailesine ve milletimize başsağlığı dileriz” ifadelerini kullandı.Binlerce vatandaş şehidin vasiyetini yerine getirmek için LÖSEV’e bağış gönderdi. Bağışı gönderen vatandaşlar sosyal medya hesaplarından paylaştı.İşte o paylaşımlardan bazıları:

 

ŞEHİT ASTSUBAY ‘IN VASİYETİ BAĞIŞ YAĞMURUNA DÖNÜŞTÜ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir