Şanlıurfa’da Cumhuriyet’in 100. Yılı Kutlamaları Coşkuyla Başladı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 100. yıl dönümünde tüm Türkiye'de olduğu gibi Şanlıurfa'da da coşkuyla kutlanmaya başlandı.

featured

Osmanbey şehitliğinde çelenk sunma töreni ile başlayan kutlama programı top atışı, saygı atışı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti.

Şeref defterini imzalayan Vali Hasan Şıldak günün anlam ve önemine ilişkin yaptığı konuşmada, “Büyük bir gurur ve heyecanla Cumhuriyetimizin 100. yılına erişmenin şerefini millet olarak hep birlikte yaşıyoruz.” dedi.

Vali Şıldak konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi: “Türk milleti; yıllarca süren savaşlar, işgaller ve zorluklar sonrasında, kendi kaderini tayin etme ve bağımsız bir şekilde yaşama hakkını elde etmek için büyük mücadeleler vermiştir. Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğindeki bu mücadele, sadece bir toprak parçasını değil, aynı zamanda bir milletin geleceğini ve mevcudiyetini kazanma mücadelesidir. Bu nedenle 29 Ekim 1923’te Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti, aziz milletimizin bağımsızlık ve özgürlük mücadelesiyle tarih sahnesinde yazdığı büyük destanın zaferi olmuştur. Ulusal egemenliğe dayalı Türkiye Cumhuriyeti; nice zorlukların ve yoklukların neticesinde, milletimizin azim ve kararlılığıyla vücut bulmuştur.

Şanlıurfa’da Cumhuriyet’in 100. Yılı Kutlamaları Coşkuyla Başladı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir