2. El Taşıtta Bir Darbe Daha: 1,5 milyon Araç Piyasaya Geliyor!

Son dakika haberi: 1,5 milyon aracın piyasaya yeniden getirilmesi için son dakika açıklaması geldi. Açıklamanın detayları yazımızda.

featured

Tüm yediemin araçlarının piyasaya sürülmesi istendi.

Yedieminlerde araç satışı hakkında son dakika açıklaması geldi. Gelen açıklamada Tüm Yediemin Otoparkı Derneği Genel Sekreteri Onur Özdemir, toplamda 1,5 milyon araçtan 700 bininin hacizli olduğunu ve ihaleye çıkmayı beklediğini söyledi.

Hacizli 700 bin aracı kapsayan düzenleme geçen haftalarda yürürlüğe girmişti. Yürürlüğe giren düzenleme sonrası 1 Kasım tarihinde UYAP üzerinden ihale ile araç satışları başladı. Adalet Bakanı Yılmaz TYunç satışlarla ilgili bir açıklama yapmış ve hacizli malların yedieminlerde çürümesinin önüne geçileceğini söyledi.

Bu araçların satışında öncelik borçlunun olacak. Borçlu kişi, işsterse aracını parasını verip alabilecek. Almazsa ihale ile en yüksek etkelifi verene satış olacak.

Tüm Yediemin Otoparkı Derneği Genel Sekreteri Onur Özdemir yaptığı son dakika açıklamasında yedieminlerde 1,5 milyon araç olduğunu ve bunların yıllardır beklediğini söyleyerek, “Biz daha öncede bu konuyu ifade etmiştik. Şu aşamada sadece Adalet Bakanlığı icralık araçlarla ilgili bir start verdi. İcra nedeniyle çekilen tüm araçların, tasfiyesi gerçekleştirilmekte. Kanun çerçevesinde yönetmelik yayınlandı. Bu sürecin dışarısında başkaca nedenler ile çekilen araçlar söz konusu. Çok sayıda haciz dışında çekilen araçlarımız mevcut. Bu araçlarla ilgili de bir çalışma bekliyoruz. Bu konuda Maliye Bakanlığının bir çalışma yapmasını istiyoruz. Çünkü çok sayıda otomobil, yıllardır bu otoparklarda alınmadan kalıyor. Bu araçların kamu yararı çerçevesinde milli sermayeye kazandırmasını talep ediyoruz” dedi.

YEDİEMİN ARAÇ SATIŞI NE ZAMAN?

Yediemin araç satışı başvuruları aşağıdaki videoda gösterildiği gibi yapılacak:

2. El Taşıtta Bir Darbe Daha: 1,5 milyon Araç Piyasaya Geliyor!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir