70 Yaşından Sonra Gelen Miras!

Manisa'nın Turgutlu ilçesinde yıllarca yanında hizmetçi olarak çalıştığı ev sahibinin babası olduğunu öğrenen kadının DNA testiyle bu iddiasını kanıtlaması sonrası mahkeme, ölen iş adamının mal varlığına tedbir koydu.

featured

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde yıllarca yanında hizmetçi olarak çalıştığı ev sahibinin babası olduğunu öğrenen kadının DNA testiyle bu iddiasını kanıtlaması sonrası mahkeme, ölen iş adamının mal varlığına tedbir koydu.

Kalbiye Sağlam, Niyazi Üzmez’in gerçek babası olduğunu öğrendikten sonra babalık davası açtı. DNA testi sonucunda iddia doğrulandı ve Turgutlu Sulh Hukuk Mahkemesi, Üzmez’in mal varlığına tedbir konulmasına karar verdi. Ayrıca, Sağlam ailesi manevi tazminat davası da açtı.

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde yıllarca yanında hizmetçi olarak çalıştığı ev sahibinin babası olduğunu öğrenen kadının DNA testiyle bu iddiasını kanıtlaması sonrası mahkeme, ölen iş adamının mal varlığına tedbir koydu. Kalbiye Sağlam, Niyazi Üzmez’in gerçek babası olduğunu öğrendikten sonra babalık davası açtı. DNA testi sonucunda iddia doğrulandı ve Turgutlu Sulh Hukuk Mahkemesi, Üzmez’in mal varlığına tedbir konulmasına karar verdi. Ayrıca, Sağlam ailesi manevi tazminat davası da açtı.

ilçesinde yıllarca yanında hizmetçi olarak çalıştığı ev sahibi Niyazi Üzmez’in babası olduğunu öğrenen Kalbiye Sağlam’ın DNA testiyle bu iddiasını kanıtlaması sonrası mahkeme, ölen iş adamının mal varlığına tedbir koydu. Üzmez ölmeden önce gözyaşları içerisinde Sağlam’a öz kızı olduğunu itiraf ederken, Sağlam ise 2 tuğla fabrikası ve 30 taşınmazın da aralarında bulunduğu yaklaşık 1 milyar liralık servete ortak oldu.

MAL VARLIĞINA TEDBİR KONULDU

Avukat Varol Turbay, yaptığı açıklamada, Kalbiye Sağlam’ın yıllarca çalıştığı evde hizmet verdiği patronunun babası olduğunu öğrenmesinin ardından hukuki sürece başladıklarını, süreci yakından takip ederek DNA testi sürecini tamamladıklarını belirtti. DNA testinin sonuçlanmasının ardından Sağlam için hizmetçi olduğu ev ile diğer malların mirasçısı olma hakkı doğduğunu söyleyen Turbay, Turgutlu Aile Mahkemesinde babalık davası sonuçlanmadan başvurdukları Turgutlu Sulh Hukuk Mahkemesinin test sonuçlarını göz önüne alarak Üzmez’in mal varlığına tedbir konulmasına karar verdiğine dikkati çekti.

70 Yaşından Sonra Gelen Miras!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir