Altın Alalım mı? Satalım mı? İşte Cevabı..

Altın düşüşe geçti..Kuyumculardan Altın yatırımcılarına tavsiye !Altınlarınızı satmayın.

featured

Kuyumculardan altın fiyatları tahmini geldi.

Kuyumcu esnafından bir son dakika açıklaması geldi. Yapılan açıklamada kuyumcular, son günlerde düşüşe geçen, dün toparlanma evresine giren altın fiyatlarının hala güvenli liman olduğunu bildiriyor. Şimdi yaşanan düşüşün altın fırsatı olduğunu söyleyen kuyumcular, altın satmak isteyenlerin bir süre daha beklemeleri gerektiğini söyledi.

Altın fiyatlarında önümüzdeki günlerde yükseliş ihtimalinin olduğunu belirterek açıklamasına başlayan Kuyumcu Emre Öztürk, “Bu gerileme alım fırsatı doğuruyor çünkü yaz aylarına doğru altındaki yükseliş devam edecektir” ifadelerini kullandı.

Düşüşün altında alım fırsatı olduğunu söyleyerek açıklama yapan kuyumcu Emre Öztürk, “Gram altında özellikle geçen hafta rakamlar biraz daha üst seviyelerdeydi. Altının gram fiyatı yaklaşık olarak bin 150 seviyelerine tırmanmıştı. Bu hafta Fed başkanının faiz arttırma gibi bir düşüncesi olduğunu belirtmesiyle beraber özellikle Türkiye’de gram altın bin 110 seviyelerine kadar geriledi” dedi.

ALTIN YATIRIMCILARINA BU BÜYÜK BİR FIRSAT

Altın fiyatlarında yaşanan bu gerilemenin alım fırsatı olduğunu söyleyerek sözlerini sürdüren Öztürk, “Bu gerileme alım fırsatı doğuruyor çünkü yaz aylarına doğru altındaki yükseliş devam edecektir. Müşterilerimize bu düşüşlerin bir alım fırsatı olduğunu söyleyebiliriz” ifadelerini kullandı.

Kuyumcu Öztürk açıklamasının devamında elinde altın olanlara satmamaları önerisinde bulundu. Öztürk açıklamasının sonunda, “Özellikle gram altında bin 135 ve bin 140 seviyeleri önemli. Bu seviyeler aşıldığında da çok rahat bin 150, bin 155’i tekrardan hızlı bir şekilde görebileceğimizi söyleyebiliriz. Şu anda altın için alım yapmayı düşünenler varsa aslında bu fiyatlar fırsat fiyatı diyebiliriz, alım yapabilirler. Bozdurmayı düşünenler varsa da eğer herhangi bir sıkıntıları yoksa kısa süre daha bekleyebilirler ve yükseldiğinde tekrardan onları nakit paraya dönüştürebilirler. Şu andaki fiyatlar tamamen bir alım fırsatı diyebiliriz. Özellikle çeyrek altın şu anda bin 845 seviyelerinde seyrediyor, Cumhuriyet altını da 7 bin 550 seviyelerinde seyrediyor, bu fırsat değerlendirilebilir. Önümüzdeki haftalarda altınlardaki yükseliş devam edecektir diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı

Altın Alalım mı? Satalım mı? İşte Cevabı..

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir