Bakan Koca’dan Son Dakika Açıklaması!

Sağlık Bakanlığı 42 bin 500 personel ve işçi alımı: Bu illere daha fazla alım olacak!

featured

Sağlık Bakanlığı 42 bin 500 personel ve işçi alımı: Bu illere daha fazla alım olacak!

Sağlık Bakanlığı 42 bin 500 personel ve işçi alımı için son dakika açıklaması geldi. Açıklamada kontenjanların revize edileceği bildirildi.

ağlık Bakanlığı 42 bin 500 işçi ve personel alımı en çok bu illere yapılacak.

Sağlık Bakanlığı tarafından daha önce yapılan açıklamada 85 bin kamu personeli ve işçisi alımı yapılacağına yer verilmişti. Söz konusu personel alımının ilk aşaması yapıldı ve 42 bin 500 personel ile işçi alımı tamamlandı. Yayınlanan ilanın ardındna adaylar 2. personel alımı ilanını beklemeye başladı. Özellikle 11 ilde büyük yıkıma neden olan büyük depremden sonra görülen sağlık personeli eksiğinin tamamlanması için personel alımının hızlandırılması istendi. Peki Sağlık Bakanlığı 2. personel alımı ilanı ne zaman gelecek* Başvuru ne zaman? Hangi illere alım yapılacak?

HASTANELERE PERSONEL ALIMI İÇİN GELEN SON AÇIKLAMA

MHP Gaziantep Milletvekili Ali Muhittin Taşdoğan geçengün yaptığı açıklamada 42 bin 500 personel alımına değindi ve “Değerli milletvekilleri, Sağlık Bakanlığımız tarafından 85 bin personel alımının ilk etabı olan 42.500 personel alımına ilişkin KPSS 2022 Sağlık Bakanlığı sözleşmeli personel pozisyonlarına yerleştirmeler tamamlandı. Bu alanlarda emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Şimdi ise Sağlık Bakanlığımızın da açıkladığı gibi, kalan 42.500 personelin alımı için hazırlık yapılmaktadır” ifadelerinikullanarak persone lalımının yolda olduğunu söylemişti.

BU İLLERE ÖNCELİK TANINACAK
Adana
Adıyaman
Diyarbakır
Gziantep
Hatay
Kahramanmaraş
Kilis
Elazığ
Malatya
Osmaniye
Şanlıurfa

Personel alımının güvenlik görevlisi, temizlik personeli, klinik destek elemanı, hasta karşılama ve yönlendirme personeli, şoför, hemşire, ebe, sağlık teknikeri, sağlık teknisyeni, sağlık personeli, büro personeli, mühendis gibi kadrolara yapılacağı bildirildi. 11 bin civarında işçi alımı , 31 bin 500 civarında ise personel kadrolarına alım yapılması bekleniyor.

Bakan Koca’dan Son Dakika Açıklaması!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir