Başkan Arslan’dan Kandil Mesajı

Şanlıurfa Evren Sanayi Koopertif Başkanı Mustafa Arslan Miraç Kandili Dolayısıyla Bir Mesaj Yayımaldı.Arslan Mesajında; mesajında şu görüşlere yer verdi: "Mirac, insanlığın kurtuluşu için gönderilen Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed'in (S.A.V) yaptığı, mukaddes ve manevi bir yolculuktur.

featured

Şanlıurfa Evren Sanayi Koopertif Başkanı Mustafa Arslan Miraç Kandili Dolayısıyla Bir Mesaj Yayımaldı.Arslan Mesajında; mesajında şu görüşlere yer verdi: “Mirac, insanlığın kurtuluşu için gönderilen Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V) yaptığı, mukaddes ve manevi bir yolculuktur. Bizim kültürümüzde kandiller, birliğin, beraberliğin, kardeşliğin ve barışın, dayanışma ve muhabbetin özlemiyle tutuşan gönüllerin, ırmakların denizlere kavuşması gibi huzura erdikleri anlardır. Miraç, Peygamberimizin şahsında insanlığın önüne açılan sınırsız bir yükseliş ufkudur. Bu önemli günlerde çevremizle, yakınlarımızla olan bağlarımızı gözden geçirirken, kardeşliğin, barışın, doğruluğun, dürüstlüğün, paylaşımın, hak ve hukuka riayetin insani erdemler bağlamında ulaşılabilecek en üstün değerler olduğunu unutmayalım.”
Bu tür günlerin Müslümanlar açısından bir fırsat olduğunu belirten Başkan Arslan mesajını şöyle tamamladı: “Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV)’in Miraç’ından ilham alarak bireyin, toplumun ve topyekun insanlığın her türlü ayıp, hata, vebal ve günahı geride bırakarak manevi yükselişi üzerinde de düşünmek durumundayız. Bunun yolu ise, fani hevesler peşinde ömür tüketmek yerine yaşadığımız hayatın geçiciliğini gerçekten fark edip Allah’a yönelmekten, O’nun rızasına uygun bir hayat sürmekten, geride insanlık için yararlı işler bırakmaktan, bilgiyi, teknolojiyi ve her türlü maddi gücü ahlakla buluşturmaktan geçer. Bu mübarek günler vesilesiyle aramızdaki çekişmeleri, kırgınlıkları bir tarafa bırakıp, ülkemizin birliği, dirliği ve tüm dünyada sıkıntı çeken kardeşlerimiz için dua edelim. Feyiz ve bereketin coştuğu mübarek gecelerimizden biri olan Miraç Kandili’nin; sevgi, kardeşlik ve barış duygularını kuvvetlendirmesini, ülkemiz ve tüm insanlık alemine mutluluk, huzur ve barış getirmesini diliyor, vatandaşlarımızın ve tüm İslam Alemi’nin Miraç Kandili’ni kutluyorum.”

Başkan Arslan’dan Kandil Mesajı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir