BAŞKAN BAYDİLLİ’DEN DÜNYA GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI

featured

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, Dünya Gazeteciler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı
Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak özveriyle görevlerini yürüten tüm gazetecileri kutladı. Başkan Baydilli mesajında basın mensuplarının kamuoyuna haber ve bilgi akışını zamanında aktarmak için türlü zorluklara katlandıklarına ve görevlerini en iyi şekilde yapmak için fedakarlık gösterdiklerine dikkat çekti.
Başkan Baydilli mesajında şunları belirtti:
“Gazeteciler, toplumsal sorunlara ayna tutmak, dünyada olup biteni kamuoyuna sunmak, vatandaşlar ile yöneticiler arasında köprü olmak gibi değerli görevler üstlenmiştir. Mesleğini icra ederken psikolojik ve fiziksel zorluklarla karşılaşmalarına rağmen görevini en iyi şekilde yapmak için zorluklara göğüs geriyorlar.
En temel insan haklarından olan haber alma, yayma ve ifade özgürlüklerinin en etkili aracı şüphesiz ki gazetecilik mesleğidir. Bunun yanında kamu kurumları ile vatandaşlar arasında hem aracılık hem denetim görevleriyle bize de yardımcı olup vatandaşların sorunlarının çözümüne katkı sunuyorlar.
Toplumun bilinçlenmesi ve gelişmesi için çalışan; savaş ve doğal afet gibi her türlü zor koşulda, kamunun menfaati doğrultusunda ilkeli habercilik yapan değerli basın mensuplarının 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü’nü tebrik eder, meslek hayatlarında başarılar dilerim.”

BAŞKAN BAYDİLLİ’DEN DÜNYA GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir