Başkan Beyazgül: Öğretmenlerimiz Eğitim Öğretim Sisteminin Taşıyıcı Sütunlarıdır

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

featured

Başkan Beyazgül mesajında “ Öğretmen, öğrettiğiyle birlikte eğiten, yetiştiren, terbiye eden, öğrencisinin içindeki cevheri sabırla işleyen ve açığa çıkaran kişidir. Geleceğimizin teminatı gençlerimizin, çocuklarımızın okuyup öğrenerek bu günlere gelmesinde bin bir emekleri olan, çok kutsal bir mesleği yapan öğretmenlerimizin öğretmenler gününü can-ı gönülden kutluyorum.

Eğitim-öğretim sistemimizin taşıyıcı sütunu olan öğretmenlerimizin fedakârlıkları ve özverileri sayesinde ülkemize değerler katacak bireyler yetişmektedir. İnsan yetiştirmek gibi kadim bir mesleği icra eden öğretmenlerin rolü oldukça önem taşımaktadır.

“Eğitim bir milletin can damarıdır” şiarıyla bizlerde Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi olarak eğitim ve öğretime her zaman destek vererek öğretmen ve öğrencilerimizin her zaman emrinde olduk. Gerek kütüphaneler inşa ederek öğrencilerin nezih bir ortamda ders çalışmalarını sağlarken kıymetli öğretmenlerimiz için de çeşitli etkinlikler düzenleyerek motivasyonlarını üst düzeyde tutmaya özen gösterdik.

Elbette ki hepimiz bir öğretmenin yol göstericiliğinde, hayallerimizi şekillendirerek ve gerçekleştirerek bugünlere geldik. Eğitim her ne kadar aile de başlasa da hayatın şekillendiği yolu inşa eden şüphesiz öğretmenlerimiz olmuştur.

Başkan Beyazgül: Öğretmenlerimiz Eğitim Öğretim Sisteminin Taşıyıcı Sütunlarıdır

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir