BAŞKAN CANPOLAT HALİLİYE’YE BİR ESER DAHA KAZANDIRIYOR AHMET YESEVİ KOMPLEKSİ AÇILIYOR

featured

Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, seçim vaatlerinden biri olan ve yapımında sona gelinen Ahmet Yesevi Kapalı Semt Pazarı ve Sosyal Yardım Kompleksini inceledi. Kısa süre içerisinde açılışın yapılacağını duyuran Başkan Canpolat, “Mahallelerimizde kronik hale gelmiş birçok sorunu çözüyoruz” dedi.

Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat’ın seçim vaadi olan projeler ilçede yükseliyor.

Başkan Mehmet Canpolat’ın talimatlarıyla yapılan tespitlerin ardından hayata geçirilen projeler ilçeye nefes aldırıyor. Bölgelerin eksikliklerine göre yükselen projelerden olan Ahmet Yesevi Kapalı Semt Pazarı ve Sosyal Yardım Kompleksi açılış için gün sayıyor.

İnşaat çalışmaları tamamlanan projeyi beraberinde Şanlıurfa Pazarcılar Dernek Başkanı Mehmet Emin Kızılateş, Başkan Yardımcıları Mehmet Aslan ile Mehmet Erol ve teknik ekiple inceleyen Başkan Mehmet Canpolat, 10 bin metrekare alan üzerine inşa edilen Kompleks projesinde çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Kapalı Semt Pazarı/Otopark ile 10 bin kişiye hizmet verecek Aşevi, Sosyal Market ve Giyim Market’in yer aldığı Ahmet Yesevi Kompleksinin bölgenin ihtiyaçlarına yanıt vereceğini kaydeden Başkan Mehmet Canpolat, Kompleks Projesinin 4 Kasım Cuma günü açılacağını müjdeledi.

Başkan Mehmet Canpolat, açıklamasında şu sözlere yer verdi:
“Şu anda Ahmet Yesevi Mahallemizdeyiz. Mahallelerimizdeki kronik hale gelmiş birçok sorunu çözmeye devam ediyoruz. Ahmet Yesevi Mahallemiz yaklaşık 40 binin üzerinde bir nüfusa sahip. Burada semt pazarı ihtiyacı vardı. Biz de buraya bir Kompleks Tesisi yapalım dedik. Parklarıyla birlikte, aynı zamanda kot farkıyla alttan çıkan Sosyal Yardım Kompleksi Tesisini inşallah 4 Kasım Cuma günü açmış olacağız. Şimdiden Ahmet Yesevi Mahallemizin sakinlerine, ilçemizde yaşayan tüm vatandaşlarımıza hayırlı, uğurlu olsun diyorum. Durmak yok, durmadan, 7-24 Haliliye Belediyesi olarak tüm ekiplerimizle sahada hummalı bir çalışma içerisindeyiz. Amacımız, Haliliye’deki refah seviyesini yükseltmek. Halkımızın bize göstermiş olduğu ilgiden, teveccühten dolayı şükranlarımızı arz ediyor, saygılar sunuyorum.”

Başkan Mehmet Canpolat’ın Ahmet Yesevi Mahallesi için semt pazarı sözü verdiğini ve kısa süre içerisinde bu sözünü yerine getirdiğini ifade eden Şanlıurfa Pazarcılar Dernek Başkanı Mehmet Emin Kızılateş ise, “Başkanımızdan böyle bir hizmeti bekliyorduk. Bize sözünü verdi, kısa sürede sözünü yerine getirdi. Biz de mahalle ve esnafımız adına Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Mahalleyi çamurdan, güneşten kurtardık. Başkanımız bize iyi bir pazar kazandırdı. İnşallah pazarımızın açılışını yapacağız, pazarımızı burada kuracağız. Haliliye bölgesinde 24 saat çalışan bir Başkanımız var. Hem takipteyiz, hem teşekkür ediyoruz. Allah razı olsun” ifadelerini kullandı.

BAŞKAN CANPOLAT HALİLİYE’YE BİR ESER DAHA KAZANDIRIYOR AHMET YESEVİ KOMPLEKSİ AÇILIYOR

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir