BAŞKAN TOKMAK’TAN KONUT İHTİYACINA YENİ ÇÖZÜM

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen Asrın Felaketi niteliğindeki deprem sonrası Cumhuriyet tarihinin en büyük felaketine karşı tüm yurtta seferberlik sürüyor. Özellikle kira ve ev fiyatlarına gelen zamlar büyük tepki çekerken Demir ile çimento fiyatlarına büyük zamlar gecikmedi.

featured


Şanlıurfa Tüm Emlakçılar Odası Başkanı (Şutem) Selahattin Tokmak Kahramanmaraş merkezli meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki deprem sonrası kentte yaşanan fahiş kira artışlarına karşı çözüm önerilerini anlattı.
Kahramanmaraş merkezli meydana gelen Asrın Felaketi niteliğindeki deprem sonrası Cumhuriyet tarihinin en büyük felaketine karşı tüm yurtta seferberlik sürüyor. Özellikle kira ve ev fiyatlarına gelen zamlar büyük tepki çekerken Demir ile çimento fiyatlarına büyük zamlar gecikmedi. Hal böyle olunca zaten pahalı olan kira fiyatları ve ev alma hayalleri suya düştü. Şanlıurfa’da daha önceden de pahalı bulunan ve sorun olan ev kiralarına dikkat çeken Şanlıurfa Tüm Emlakçılar Odası Başkanı (Şutem) Başkanı Selahattin Tokmak 2 çözüm önerisi bulduklarını ifade etti.
‘’TÜRKİYE BU SÜRECİ İYİ YÖNETTİ’’
Mikrofonlarımıza açıklamada bulunan Başkan Tokmak şu ifadeleri kullandı,’’ Öncelikle Tüm ülkemizin başı sağ olsun. Rabbim böyle bir felaketi bir daha yaşatmasın Depremden dolayı Hayatını Kaybeden Kardeşlerime Allah’tan rahmet Yakınlarına baş sağlığı diliyorum. Yaraları sarma dönemine yavaş, yavaş girerken Devletimizin bu denli bir felaketle en iyi şekilde mücadele ettiğini depremin vurduğu her ilde gördük. Bunun yansıra Sayın Valimiz bizlerle olan istişare toplantısında Gerek Haliliye Kaymakamımız gerekse Karaköprü kaymamamızla yaptığımız toplantıda çözüm önerilerimizi masaya yatırdık.
’2 ÇÖZÜM ÖNERİMİZ VAR’’
Bir an önce normal hayatta dönmek için ev ve işyeri sahiplerine çok iş düşüyor. Normal olan kira fiyatlarını zamanlayarak Ülkeye sahip çıkamazlar. Fahiş fiyat uygulayan ev ve işyeri sahipleri ile temasa geçtik. Bize kulak verip milleti için elinden geleni yapanlarda oldu bizleri azarlayanda oldu. Bizler bu konuda acil eylem planı olarak satılık olan evleri 1 yıllığına normal fiyat ile kiralamaları hususunda çözmek istiyoruz. Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ının 1 yıl içerisinde toplu konutları tamamlayacağının da göz önünde bulundurarak Bu çözüm yerinde bir karardır.
2.bir önerimiz de Şanlıurfa’da Sıra gecesi kültürü olduğu için Depremden etkilenmeyen Sıra odalarını 1.yıllık kiraya verip bu senede sıra gecelerini evlerinde geçirerek vatanımıza milletimize çok büyük bir iyilik yapmış olacaklar. Bu duyarlılığı gösteren vatandaşlarımızdan şimdiden Allah razı olsun diyorum’’dedi.

BAŞKAN TOKMAK’TAN KONUT İHTİYACINA YENİ ÇÖZÜM

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir