Çaldıkları Motosikletleri Satan 3 Kişi Tutuklandı!

Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Ekipleri tarafından çaldıkları motosikletleri satan şahıslara yönelik yapılan çalışma sonucunda 4 kişi gözaltına alındı.

featured


Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Ekipleri tarafından çaldıkları motosikletleri satan şahıslara yönelik yapılan çalışma sonucunda 4 kişi gözaltına alındı.
Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü Ekipleri kentte vatandaşların huzuru ve güvenliği için çalışmalarına aralıksız bir şekilde devam ediyor.
Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Ekipleri tarafından Şanlıurfa’ya il dışından getirdikleri motosikletleri satan kişilere yönelik operasyon düzenlendi. Gerçekleşen operasyonda 4 şüpheli şahıs gözaltına alındı.

Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;” İlimizde meydana gelen motosiklet hırsızlığı suçlarıyla ilgili Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü görevlilerince bahse konu motosikletlerin bulunması, şüpheli şahısların tespiti ve yakalanmasına yönelik başlatılan geniş çaplı çalışmalar neticesinde olayları gerçekleştirdiği değerlendirilen şüphelilerin kullandıkları araç tespit edilmiş. Bahse konu şüpheli araç ile içerisinde bulunan şüpheliler ilimize suç işlemek amacıyla geldikleri esnada araç içerisinde bulunan ve daha önce gerçekleştirilen bir çok hırsızlık olaylarına karıştıkları tespit edilen H.K. (23), E.Ö. (34), ve E.S. (20) isimli şahıslar görevlilerimiz tarafından yakalanmıştır. Araç içerisinde ve şüphelilerin üstlerinde yapılan aramada 1 Adet Ruhsatsız Tabanca, 1 Adet Kuru Sıkı Tabanca ve 1 Adet Demir Kesme Makası ele geçirilmiştir.
Şüphelilerin yakalanmasına müteakip ilimizden çalınan motosikletlerin bulunmasına yönelik devam ettirilen çalışmalarda şüphelilerin çaldıkları motosikletlerin F.Ç. (39) isimli şahsın Viranşehir İlçesinde bulunan sanayideki dükkânında olduğu tespit edilmiş, Viranşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlileri ile koordine kurularak yapılan operasyon neticesinde F.Ç. (39) isimli şahıs bahse konu 6 Adet Çalıntı Motosiklet ile iş yeri içerisinde yakalanmıştır. Yakalanan 4 Şüpheli haklarında düzenlenen 6 ayrı Motosiklet Hırsızlığı suçundan soruşturma evrakı ile birlikte adli mercilere sevk edilmiştir. Şüpheli şahıslardan 3 ü adli makamlarca TUTUKLANARAK cezaevine teslim edilmiş, 1 şahıs ise ADLİ KONTROL şartıyla serbest bırakılmıştır.

Çaldıkları Motosikletleri Satan 3 Kişi Tutuklandı!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir