FARUK ÇELİK İÇ İŞLERİ BAKANI OLDU MU?

featured

İÇ İŞLERİ BAKANLIĞINDA  SÜLEYMAN SAYLUNUN İSTİFA DEPREMİNİN FARUK ÇELİK’İN İÇ İŞLERİ BAKANLIĞINA GETİRECEĞİ KONUŞULUYOR.

 

PEKİ FARUK ÇELİK KİMDİR?

Faruk Çelik, 17 Ocak 1956 tarihinde Artvin’in Yusufeli ilçesinde doğdu. Çelik, Bursa Uludağ Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra, Yıldız Teknik Üniversitesi’ne bağlı Kocaeli İşletme Enstitüsü’nde iki yıl işletme eğitimi gördü.

 

Dört yıllık bir lise öğretmenliği geçmişi de olan Çelik, ticaretle de uğraşmıştır. İki yıl yerel bir gazete işletti ve köşe yazarlığı yaptı.

 

Refah Partisi’nde il başkanlığı, Fazilet Partisi’nde Genel Başkan yardımcılığı görevlerinde bulundu.

 

İlk defa 1999 Türkiye genel seçimlerinde Fazilet Partisi Bursa milletvekili olarak meclise girdi. 2001 yılında Adalet ve Kalkınma Partisi’ne katıldı ve Kurucular Kurulu üyesi oldu.

 

2002 ve 2007 Türkiye genel seçimlerinde Bursa, 2011 ve Kasım 2015 Türkiye genel seçimlerinde Şanlıurfa milletvekili olarak meclise girdi.

 

2002–2007 yılları arasında AK Parti Grup Başkanvekilliği yaptı. 1 Mayıs 2009’da yapılan kabine değişikliğinde, Din İşlerinden Sorumlu Devlet Bakanlığı’na atandı. 6 Temmuz 2011 tarihine kadar bu görevini sürdürdü.

FARUK ÇELİK İÇ İŞLERİ BAKANI OLDU MU?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir