Gazze Alev Topuna Döndü!Enkazlara Müdahale Edilemiyor!

Füzelerin vurduğu Gazze enkaz altında! Yetkililerin eli kolu bağlandı, can kaybı gittikçe artıyor

featured

Füzelerin vurduğu Gazze enkaz altında! Yetkililerin eli kolu bağlandı, can kaybı gittikçe artıyor7 Ekim’de başlayan Hamas-İsrail çatışması artık korkunç bir boyutta. Gazze’yi aralıksız bombalayan İsrail ordusu kenti kocaman bir enkaza çevirirken; ekipler enkazın çokluğu nedeniyle insanlara yardım eli uzatamıyor. 5 günde hayatını kaybeden Filistinli sayısı 950’yi bulurken, İsrail’de ise 1200 kişi can verdi.

ENKAZLARA MÜDAHALE EDİLEMİYOR
Gazze Şeridi’nden İsrail’e Aksa Tufanı saldırısının başladığı 7 Ekim’den bu yana, kentin tüm noktaları İsrail savaş uçakları tarafından yoğun bir şekilde bombalanmaya devam ediyor. Gazze Şeridi’ndeki Sivil Savunma Müdürlüğü, İsrail bombardımanı sonucunda yıkılan evlerin çokluğundan dolayı ekiplerinin yetersiz kaldığını duyurdu. Gazze’de birçok bölgede yoğun hava saldırıları sebebiyle çok sayıda kişinin hala enkaz altında olduğu belirtildi. Yoğun bombardıman ve yıkılan evlerin çokluğundan dolayı sivil savunma ekiplerinin yetersiz kaldığı ve ellerinde yeterli ekipmanın olmadığı ifade edilen açıklamada, yıkılan evlerin enkazına acil müdahale edilemediği için ölü sayısının artma ihtimali olduğuna dikkat çekildi.

CAN KAYBI ARTIYOR
Gazze’den düzenlenen saldırılarda 1200 İsraillinin hayatını kaybettiği, 106’sı ağır 2 bin 806 kişinin de yaralandığı aktarıldı. Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail’in saldırılarında Gazze’de 950 Filistinlinin hayatını kaybettiğini, 4 bin 500 kişinin de yaralandığını duyurmuştu. İşgal altındaki Batı Şeria’da ise İsrail askerlerinin saldırılarında 20 kişinin yaşamını yitirdiği, 110’dan fazla kişinin de yaralandığı bildirilmişti.

Gazze Alev Topuna Döndü!Enkazlara Müdahale Edilemiyor!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir