Harran Üniversitesi’nden Siber Operasyonları İzleme Eğitimi Urfa’ya Sınıf Atlatacak!

Harran Üniversitesi, Hava Elektronik Sanayi ve Tic. A.Ş. (HAVELSAN) ve Şanlıurfa Teknokent işbirliğinde ‘Siber Operasyonları İzleme Uzmanlık Eğitim Programı’ eğitimleri verilecek.

featured

Siber güvenlik alanında yetişmiş uzman sayısının arttırılmasının hedeflendiği eğitim, Harran Üniversitesi uzman akademisyenleri ve Türkiye’de alanında uzman hocalar tarafından geliştirilen en geniş kapsamlı ve donanımlı eğitim programlarından biri olacak.

Her geçen gün dijitalleşen dünyamızda işlenen suçlara yönelik gerekli donanımın sağlanarak dijital suçların önüne geçilmesinin amaçlandığı eğitimde Siber Operasyonları İzleme Uzmanlık Eğitimlerini alan kursiyerlere belli bir uzmanlığa ulaşmaları için bilgi ve beceri sağlanacak

.Eğitim programına Harran Üniversitesi Bilgisayar, Elektrik-Elektronik, Makine, İnşaat, Harita, Endüstri Mühendislikleri, Matematik, İktisat, İşletme, Ekonometri, Kamu Yönetimi bölümlerinden mezun veya Harran Üniversitesi öğrencilerinin 3 veya 4 sınıflarında okuyanlar başvuru yapabiliyor. Özellikle Bilgisayar, Elektrik-Elektronik, Endüstri Mühendislikleri ve Matematik bölümleri mezunu ve öğrencileri, başvurular değerlendirilirken öncelikli olacak.Eğitimler, 2 haftalık BTK Akademi ve UDEMY platformundan tanımlanacak asenkron eğitimler ile başlayacak.

Fiziki ve çevrimiçi olmak üzere hibrit yapıda devam edecek olan eğitimler, Siber Güvenlik Farkındalığı ve Bilgi Güvenliği, Etik Hackerlık ve Siber Güvenlik (Penetrasyon Testleri), Siber Güvenlik Analistliği, Temel Kriptografi, Temel Kriptografi, Güvenli Yazılım Geliştirme, Uygulamalı Sızma Testi, Ağ Güvenliği, Bilgisayar Ağları ve İletişimi, İşletim Sistemi Güvenliği, Web Uygulama ve Veri Tabanı Güvenliği konularında verilecek.

Başvuru yapmak isteyen adaylar, Şanlıurfa Teknokent internet sitesinde yer alan başvuru formunu doldurarak kayıtlarını yapabilecekler. Siber Operasyonları İzleme Uzmanlık Eğitim Programı başvuruları 4 Ağustos 2023 tarihine kadar devam edecek.

Harran Üniversitesi’nden Siber Operasyonları İzleme Eğitimi Urfa’ya Sınıf Atlatacak!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir