HGS VE OGS Gişeleri Tarih Oluyor!

HGS OGS gişeleri Tarihe Karışıyor yerine SGS Geliyor!

featured

HGS OGS gişeleri Tarihe Karışıyor yerine SGS Geliyor!

Son dakika haberi geldi. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu yaptığı son dakika açıklamasında otoyollarda gişesiz bariyersiz ulaşıma geçileceğini söyledi.

Bakan Uraloğlu, birçok bölgede trafiğe neden olan sistemin değiştirilmeye devam edeceğini söyleyerek, “Gişe şerit seçme zorunluluğu ve hız düşümü nedeniyle gişeler öncesinde oluşan trafik akış düzensizliğini ortadan kaldırmak amacıyla, trafik akışının kesintisiz devam etmesi için otoyollarda gişesiz ücret toplanmasını sağlayan Serbest Geçiş Sistemi’ni İstanbul’da devreye aldık. Yol kesimlerindeki gişe adalarını ve kanopileri kaldırarak, vatandaşlarımızın hızlı ve güvenli geçişini sağlayacağız. Daha sonra Türkiye’de tüm gişe noktalarında SGS’yi uygulamaya alacağız” ifadelerini kullandı.

86 GİŞE DAHA DÖNÜŞTÜRÜLECEK

Gişe şerit seçme zorunluluğu ve hız düşümü yüzündne gişelerden önce trafik oluştuğu ve trafik akışı düzensizliği olduğunu, bunun ortadan kaldırılması için yeni sisteme geçtiklerini söyleyen Bakan Uraloğlu, “Trafik akışının kesintisiz devam etmesi için otoyollarda gişesiz ücret toplanmasını sağlayan ‘Serbest Geçiş Sistemi’ni Türkiye genelinde bulunan toplam 106 adet gişenin 20’sinde hayata geçirdik, 86 noktada daha kaldırarak dönüştüreceğiz. Amacımız vatandaşlarımızın yaşadığı trafik sorunlarını minumum seviyeye düşürmek. Bu noktada bakanlık olarak ne yapmamız gerekiyorsa o adımları atacağız” dedi.Ulaştırma Bakanı, otoyollarda yürürlüğe girecek yeni sistemi açıkladı. İşte gişesiz bariyersiz yeni ulaşım sistemi.

HGS VE OGS Gişeleri Tarih Oluyor!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir