İlk Evini Alacaklara 1.20 Faizli Konut Kredisi İptal Edildi!

İlk evini alacaklara 1.20 faizli konut kredisi iptal oldu: 81 ilde yeni proje açıklandı.

featured

İlk evini alacaklara 1.20 faizli konut kredisi iptal oldu: 81 ilde yeni proje açıklandı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz bir son dakika açıklamasında bulundu. Yılmaz yaptığı açıklamada ilk konut edinimi ile ilgili önemli ifadeler kullandı.

Anadolu Yayıncılar Federasyonu’nda basın mensupları ile bir araya gelen Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, birçok konuda önemli bilgiler verdi.

2024 yılı asgari ücret zammına değinen Yılmaz, Aralık ayı içinde görüşmelerin olacağını, burada işçilerin refah beklentilerinin karşılanacağını, işletmelerin de rekabet gücünün ve istihdamı devam ettirme gibi beklentilerine göre dengeli bir rakam belirleneceğini söyledi.

YENİ KREDİ PROJESİ GELİYOR

Yeni bir kredi projesinin gündemde olduğunu söyleyen Yılmaz, Türkiye’yi ileriye taşıyacak, cari açığı aşağı çekecek, teknolojik seviyeyi yükseltecek stratejik yatırımlara kredi sağlanacağını söyleyerek sözlerini sürdüren Yılmaz, “Artan finansal maliyetlerin uzun vadeli stratejik yatırımlarımızı caydırmaması için bir çerçeve oluşturduk. Bu yatırımların En az 1 milyar lira değerinde olması gerekiyor. Faiz oranları yüzde 15 ile 30 arasında olacak. Bütün kriterleri tutturan projelerde faizleri yüzde 15’e kadar düşürme imkanı sağlanacak. Stratejik yatırımlara önemli bir güç verecek. İlk etapta 100 milyar, orta vadede 300 milyar liralık bir Merkez Bankası kaynağı bu çerçevede kullanılmış olacak” dedi.

İlk Evini Alacaklara 1.20 Faizli Konut Kredisi İptal Edildi!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir