Kiracılara Devlet’ten Yeni Müjde

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum bir son dakika açıklamasında bulundu. Bakan Kurum yaptığı açıklamada Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen illerle ilgili yaptığı açıklamada, "Hasar tespiti bugün itibarıyla yüzde 80 seviyelerine geldi, birkaç gün içerisinde tamamlayacağız" dedi.

featured

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum bir son dakika açıklamasında bulundu. Bakan Kurum yaptığı açıklamada Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen illerle ilgili yaptığı açıklamada, “Hasar tespiti bugün itibarıyla yüzde 80 seviyelerine geldi, birkaç gün içerisinde tamamlayacağız” dedi.

Açıklamasının devamında, “Hasar tespitleri esnasında Hatay Defne ve Samandağ merkezli iki deprem yaşadık, bu bölgelerde orta hasarlı ve az hasarlı binalara bir kez daha bakacağız” diyen Bakan Kurum, Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremde yıkılan yerlerle ilgili, “1999 öncesi yapılan, mühendislik hizmeti almamış, denetime tabi olmamış yapıların yüzde 98’inin yıkıldığını görüyoruz” dedi.

Ev sahiplerine 5 bin liralık kira yardımı yapılacağını söyleyen Bakan Kurum, daha önce açıklanan kiracılara 2 bin lira yardım yapılacak açıklamasının revize edildiğini, kiracılara 3 bin lira yardım yapılacağını söyledi. Bakan Kurum, “Ev sahiplerine 5 bin lira kira yardımı yapılacak. Sayın Cumhurbaşkanımız kiracılara yapılacak kira yardımının da 2 bin liradan 3 bin liraya çıkarılması talimatı verdi” dedi ve şu ifadeleri kullandı:

“Kat kısıtlaması getireceğiz, dükkanları mümkün olduğunca bina altına koymayacağız, bina yanına koyacağız. Milletimizin desteğiyle kentsel dönüşümü yapacağız, İstanbul’da da Ankara’da da İzmir’de de yapacağız ve vatandaşımızı çaresiz bırakmayacağız”

Kiracılara Devlet’ten Yeni Müjde

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir