Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Uzman Hekim Yetişecek

featured

S.B.Ü. Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi ‘Acil Tıp Kliniği ve Anestezi ve Reanimasyon Kliniği’asistan eğitimi vermeye başladı.


Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Abdullah Solmaz, Uzmanlık eğitimine başlayan Asistan hekimlere görevlerinde başarılar dileyerek, sağlık hizmetleri sunumunda olduğu gibi eğitim çalışmalarında da her zaman en ileriyi hedefleyerek çalışmalarımızı sürdüreceğiz.. Uzmanlık eğitimlerinin verilmesi uzun ve meşakkatli bir süreçtir. Ancak buradan yetişecek Uzman Hekimlerin ülkemizin birçok yerinde hizmet verecek olması da Şanlıurfa adına bir gururdur” ifadelerini kullandı.
Doç. Dr. Hüseyin Avni Demir (Acil Tıp Kliniği İdari ve Eğitim Sorumlusu):
S.B.Ü. Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde uzmanlık eğitimi kapsamında ilk asistan hekimler göreve başladı.
Asistan doktorlarımız 2023-Eylül Tıpta Uzmanlı Sınavı ile hastanemiz Acil Tıp Kliniği ve Anestezi ve Reanimasyon Kliniği’nde göreve başlamıştır. Bölgenin hasta yükünü kaldıran hastanemizde ilk kez asistan eğitimi başlamış ve şehrimizin sağlık hizmetine katkıda bulunması beklenmektedir. İlerleyen dönemde asistan sayımızın artmasıyla sağlık hizmetleri sunumunda olduğu gibi eğitim çalışmalarında da her zaman en ileriyi hedefleyerek çalışmalarımızı sürdüreceğiz.
Toplamda 2 eğitim kliniğinde 9 asistan hekimimiz göreve başlamıştır. Bizim önemli hedeflerimizden biri de diğer kliniklere öğretim üyesi kadrosu alıp eğitim verilen klinik sayısını arttırmaktır. Bu sayede kaliteli hasta bakımını üst seviyeye taşımayı hedeflemekteyiz.

Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Uzman Hekim Yetişecek

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir