Milletvekili Aydınlık, Esnafın Anlattıklarını Duyunca Şok Oldu

featured

Şanlıurfa kent merkezinde Esnaf ziyaretinde bulunan Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık, esnafın anlattıkları karşısında sok oldu. Bir esnaf Milletvekili Aydınlık’a Vatandaşların 20 bin TL’ye taksitle aldıkları cep telefonlarını kendilerine 8-9 bin TL’ye sattıkları aktardı. Vekil Aydınlık, esnafın karşısında adeta şok oldu.

Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık, Kent Merkezinde esnaflar ile bir araya gelerek sorun ve taleplerini bire bir dinledi.

Milletvekili Aydınlık’a sorunlarını ileten Bir cep telefoncu esnafı şu ifadeleri kullandı:

Sayın Vekilim hayat pahalılığı ve ekonominin kötü gidişatı nedeniyle, bazı vatandaşlarımız AVM’lerden ve büyük mağazalardan 20 bin TL’ye taksit ile cep telefonu alıp, bize bu telefonları 8–9 bin TL’ye nakit para ile satıyorlar. Ülkemiz insanlarının geldiği durum budur daha fazla söze gerek yoktur”

Diğer esnaflar Milletvekili Aydınk’a ekonomik yönden büyük sorun yaşadıklarını ileterek, şunları söylediler:
“Sayın Vekilim son 2–3 yılda yaşanan ekonomik sorunlardan olumsuz yönde etkileniyoruz. Bazı günler siftahsız iş yerlerini kapatıyoruz. Son 2–3 yıl içerisinde tüm ürünlere yapılan zamlar bizleri ve vatandaşları çok zor durumda bırakıyor. Özellikle elektrik, akaryakıt, nakliye ve iş yeri kiraları maliyetimizi çok arttırıyor. Bu maliyet artışları nedeniyle, vatandaşlar alışveriş yapamıyor”

Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık, “CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun esnaf bakanlığı kurulacağının sözünü verdiğini hatırlatarak esnafa CHP İktidarında sahip çıkacaklarını söyledi.
Milletvekili Aydınlık, açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi: Her fırsatta esnafımız ve vatandaşlarımızla bir araya geliyorum. Esnafımız ve vatandaşlarımızla iç içe oluyorum. Ziyaretim sırasında bir cep telefoncu kardeşimizin bana anlattıkları karşısında gerçektende şok oldum. Nakit paraya acil ihtiyacı olan bazı vatandaşlarımız taksit ile cep telefonu alıp yarı fiyatından daha aşağı fiyata sıyorlarmış. Esnaf vatandaşımızın dediği gibi fazla söze gerek yoktur. Halkımızın taktirine bırakıyorum. Nasip olursa CHP İktidarı ile kuracağımız esnaf bakanlığı ile tüm esnafımızın sorunlarını çözeceğiz” dedi.

Milletvekili Aydınlık, Esnafın Anlattıklarını Duyunca Şok Oldu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir