Türkiye Bu Düğünü Konuşuyor! Geline 5 Kilo Altın Takıldı!

Şanlıurfa'da Miktat Aydınlığın Oğlunun Düğününde Geline 5 Kilo Altın Takılarak Türkiyenin Gündemine Oturdu!

featured

Şanlıurfa’nın önde gelen ailelerden olan Aydınlık, Badıllı ailesinin mutlu günlerinde sevenleri yalnız bırakmadı.
CHP Şanlıurfa eski milletvekili Aziz aydınlığın yiğeni iş insanı Miktat Aydınlığın oğlu mimar Ramazan Aydınlık iş insanı Murat Badıllı’nın kızı bilgisayar mühendisi Yasemin Badıllı ile dünya evine girdi.

 

 

 

 

 

DÜĞÜNE BİNLERCE KİŞİ KATILDI

Hayriye sultan düğün salonunda yapılan düğün merasimine iş insanı Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydili, Hilvan Belediye Başkanı Aslan bayık, 26. Dönem CHP Şanlıurfa eski Milletvekili Aziz Aydınlık,Cemal İzol, Ticaret borsası meclis başkanı İsa Kızıldemir, Ak Parti Şanlıurfa eski il Başkanı Av. Yusuf Eğilmez, Karaköprü müttahitler ve iş adamları derneği başkanı Muharrem Aydın, belediye iş sendikası Şanlıurfa Şube Başkanı Adem Şıldak, Gelecek Partisi Karaköprü ilçe başkanı Bekir Badıllı, CHP Şanlıurfa eski il başkanı Hayrettin Cidir ve eski yönetimi, CHP Haliliye eski ilçe başkanı Av. İbrahim Halil Alagöz, CHP Şanlıurfa eski il başkan yardımcısı iş insanı İbrahim Halil Pakır, iş insanı Bekir Özgeliş, Hilvan Ziraat Odası Başkanı Hikmet İpar, iş insanı İbrahim Bucak, iş insanı Mustafa Yavuz, Şanlıurfa müttahitler birliği başkanı Mustafa Önal, Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Vekili Mustafa Zahit, Ak Parti Ceylanpınar Belediye Başkan Aday Adayı İhsan Değirmenci, iş insanı Yahya Kama, demokrat parti Karaköprü ilçe başkanı Mehmet Çalışkan , siyasetçiler,STK başkanları, bürokratlar ve binlerce davetli katıldı.

 

 

 

 

 

 

TÜRKİYE’DE YOK BÖYLE BİR DÜĞÜN 

Genç çiftin görkemli bir şekilde salonu giriş yapması ile başlayan düğün merasimi yasemin ve Ramazan çiftinin hayatlarının en mutlu dansı ile devam edildi. Yapılan dansın ardından düğün çekilen halaylar eşliğinde devam ederken ramazan ve Yasemin çiftin üzerine para yağmur oldu yağdı.
Ramazan ve Yasemin çiftinin nikahını akdini Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül kıyar iken genç çiftin şahitliğini ise 26. Dönem CHP Şanlıurfa eski milletvekili Aziz Aydınlık, Karaköprü ilçe belediye başkanı Metin Baydili ,Mustafa Atlıhan, Cemal İzol,Yusuf Eğilmez, İsa Kızıldemir, Bekir Baydili Muharrem Aydın ve çok sayıda iş insanı yaptı.
Nikah merasiminin aradından düğüne katılan davetlilere Şanlıurfa’nın yöresel yemekleri ve tatlıları ikram edildi.


GELİNE YAKLAŞIK 5 KİLO ALTIN TAKILDI

Ramazan ve Yasemin çiftinin takı takma töreni yaklaşık bir saat sürür iken geline yaklaşık 5 kilo altın damada ise milyonlarca lira takıldı.

 

 

PARALAR HAVADA UÇUŞTU
Takı törenin ardından düğün Şanlıurfa’nın yöresel müzikleri çekilen halaylar devam ederken düğünde milyonlar hava da uçuştu
Yasemin ve Ramazan çiftin düğününe ünlü sanatçı ( şarkıcının ismi ) katılır iken güzel şarkıları halayı coşturdu. Düğün çekilen halaylar ile gecenin geç saatlerine kadar devam etti.
Damadın babası Mithat Aydınlık bu mutlu günümüzde bizleri yalnız bırakmayan buraya kadar gelen başta Şanlıurfa büyükşehir belediye başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ilçe belediye başkanlarım değerli abim Aziz Aydınlık ve hepsi birbirinden kıymetli misafirlerimiz ve akrabalarımıza sonsuz teşekkür ediyorum dedi,

 

 

 

Türkiye Bu Düğünü Konuşuyor! Geline 5 Kilo Altın Takıldı!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir