ŞANDER Ankara’daki Urfalı Öğrencilere sahip Çıkıyor!

Şanlıurfalılar Derneği ŞANDER tarafından düzenlenen Şanlıurfalı Öğrenci buluşması geleneği bozmayarak bu ay da gençlerle bir araya geldi. Ankara'nın farklı Üniversitelerinde öğrenim gören 100 Şanlıurfalı öğrencimize her ay ŞANDER çatısı altında buluşup hasret gideriyor.

featured

Şanlıurfalılar Derneği ŞANDER tarafından düzenlenen Şanlıurfalı Öğrenci buluşması geleneği bozmayarak bu ay da gençlerle bir araya geldi.

Ankara’nın farklı Üniversitelerinde öğrenim gören 100 Şanlıurfalı öğrenci her ay ŞANDER çatısı altında buluşup hasret gideriyor.

Ankara’da eğitim gören Şanlıurfalı öğrencilerin her zaman yanlarından olduklarını belirten ŞANDER Başkanı Mehmet Çiçek; ‘Derneğimiz “en değerli yatırım insana yapılan yatırımdır ” düşüncesinden yola çıkarak geleceğimizin teminatı gençlerimizin hayatlarına dokunmak amacıyla kurulmuştur. Ve buradan yola çıkarak ta canla başla çalışan yönetim kurulundaki değerli arkadaşlarla bu yıl toplam 100 gencimizi ayda 400 TL ile daz çok demeden desteklemeye devam edeceğiz.

Burs dağıtım törenlerimizi her ay Dernek binamızda öğrencilerimizle bir araya gelerek Urfa’nın yöresel yemekleri eşliğinde ve değerli konuklarımıza sohbet ve bilgi paylaşımı şeklinde gerçekleştirirken; yaşanan deprem felaketinden dolayı Şubat ayından itibaren öğrencilerimizin banka hesaplarına yatırmaktayız.

2015 tarihinde başladığımız bu serüvene 1500 Urfalı gencimize burs vererek mezun ettik.

Bu Serüvenimizin en can alıcı tarafı ise mezun olan birçok öğrencimiz de işe girdiklerinde daha genç kardeşlerine derneğimiz aracılığıyla burs veriyorlar. Böylelikle hayır zincirimizi her geçen yıl genişleterek ilerliyoruz. Bu anlamda birçok öğrencimize model olmanın sevincini yaşıyoruz. Bu hayır zincirinde yalnız olmadığımız gibi en büyük desteği de yine Şanlıurfa Milletvekilimiz ve Derneğimiz Onursal Başkanı Sayın Mehmet Ali Cevheri‘den alıyoruz.

Kendisi kadirşinas kişiliği ile yaptıklarının bilinmesini istemese de destekleri sayesinde her yıl daha çok sayıda gencimize ulaştığımızı söylemek istiyorum. Kendisine minnet borçluyuz. Dediğimiz gibi bu hayır işinde yalnız değiliz çok değerli Valimiz sayın Salih Ayhan ve birinden kıymetli sayın Belediye Başkanlarımıza derneğimize göstermiş oldukları ilgi , alaka, sundukları katkılar ile bizleri her zaman onurlandırdıkları için Ankara Şanlıurfalılar derneği olarak teşekkür ederiz. Üniversite sınavına girecek tüm Urfalı gençlerimize şimdiden başarılar diliyor ve tercihlerinde Ankara‘yı yazmaya çekinmesinler diyerek onlara yol gösteriyoruz. dedi

ŞANDER Ankara’daki Urfalı Öğrencilere sahip Çıkıyor!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir