Şanlıurfa Karacadağ Bölgesinde Karla Mücadele Başladı

featured

 

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesine bağlı Karacadağ bölgesinde etkili kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle karayolunda trafiği rahatlatmak için karla mücadele başladı.

Şanlıurfa Karacadağ Bölgesinde Karla Mücadele Başladı

Karacadağ bölgesinde, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ekipleri yürütüyor.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ekipleri kar yağışının etkili olduğu Karacadağ bölgesinde kar küreme, yol açma ve tuzlama çalışması yapıyor.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin tek kayak merkezi olma özelliği taşıyan Karacadağ Kayak Merkezi’ne giden alternatif güzergâhlarda tuzlama, kar küreme ve yol açma çalışmaları gerçekleştiren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ekipleri 10 kilometrelik Çevirme – Kulaksız yol güzergâhı ile Siverek’e bağlı 8 kilometre uzunluğundaki Eskihan – Hurmapınar – Budaklı Küçük Budaklı Diyarbakır Yolu bağlantısı güzergâhında da karla mücadele çalışmalarını tamamladı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada “Siverek Karacadağ Kayak Merkezi ve bölge mahallelerimizde karla mücadele çalışmalarımız tamamlandı. 7/24 kesintisiz ulaşım için ekiplerimiz her an ve zaman görev başında.”denildi.

Şanlıurfa Karacadağ Bölgesinde Karla Mücadele Başladı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir