ŞANLIURFA’DA SAHTE PARA OPERASYONU

featured

Şanlıurfa’da Son zamanlarda vatandaşların korkulu rüyası haline gelen Sahte paraların piyasaya sürülmesi üzerine çok sayıda vatandaş mağdur oldu.İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan operasyonlarda sahte paraları piyasaya süren 2 kişi yapılan operasyonlarda kıskıvrak yakalandı.
İl Jandarma Komutanlığının yaptığı açıklamada;
1. Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığına bağlı JASAT dedektifleri ve Asayiş timleri Eyyübiye İlçesinde bir adreste Sahte Para bulundurdukları yönünde elde edilen istihbari bilgiler doğrultusunda, 27.10.2022 günü Arama Köpeğinin katıldığı müşterek operasyonda M.A. ve A.A. isimli şüphelilerin evinde çok sayıda sahte para bulunmuştur.
2. Olayda yakalanan M.A. ve A.A. isimli şüpheliler hakkında Parada Sahtecilik suçundan C. Başsavcılığınca soruşturma başlatılmıştır.
3. Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığı, yasaların kendisine verdiği görev ve sorumlulukların gereği olarak, suç ve suçluya yönelik olarak gereken bütün önlemleri en iyi şekilde almakta, vatandaşlarımızın huzur ve güven içinde yaşaması için yürütülen çalışmaları aralıksız devam etmektedir.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

ŞANLIURFA’DA SAHTE PARA OPERASYONU

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir