Sel Felaketi Yaşayan Batman’dan Acı Haber!

Dün sağanak yağışın ardından selin vurduğu Batman'da kaybolan kadının ardından, 2 çocuğunun cansız bedenine ulaşıldı. Ekiplerin kayıp 1 çocuğu arama çalışmaları ise sürüyor.

featured

Dün sağanak yağışın ardından selin vurduğu Batman’da kaybolan kadının ardından, 2 çocuğunun cansız bedenine ulaşıldı. Ekiplerin kayıp 1 çocuğu arama çalışmaları ise sürüyor.

Batman da dün akşam saatlerinden itibaren etkili olan şiddetli yağmur, su baskınlarına ve sele yol açtı. Sele kapılan bir kadın ve 2 çocuğun cansız bedenleri bulunurken, kayıp olan 1 çocuğu arama çalışmaları ise sürüyor.

BİRÇOK EV VE İŞ YERİNİ SU BASTI

Kentte su birikintilerinin oluştuğu yollarda araçlar mahsur kaldı. İtfaiye ekipleri araçları kurtarmak için çalışma yaptı. Birçok ev ve iş yerini de su bastı. Aşırı yağış nedeniyle  20 Kasım Pazartesi günü (bugün) eğitime ara verildi. Batman Valiliği, “İlimizde meydana gelen aşırı yağış nedeniyle 20 Kasım 2023 Pazartesi günü eğitim öğretime bir gün ara verilmiştir” açıklaması yaptı.

KAYIP 1 ÇOCUK HALEN ARANIYOR

Seyitler Mahallesi’nde 1 kadın ve 3 çocuğu sel sularına kapıldı. Arama çalışmalarına başlayan ekipler önce54 yaşındaki Lalihan Güner’in cansız bedenine ulaştı. Daha sonra ise sele kapılan 2 çocuğun cansız bedenleri bulundu.Ekiplerin çalışmaları sonucu A. Güner (1) ve İ. Güner’in (5) cansız bedeni evlerine yakın bir yerde bulundu. Çocukların cesedi kentteki özel hastanelere götürüldü. Kayıp 1 çocuk için AFAD, İl Özel İdaresi, itfaiye su altı arama kurtarma ve belediye ekipleri ile JAK timi tarafından başlatılan çalışmalar devam ediyor.

Sel Felaketi Yaşayan Batman’dan Acı Haber!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir