UPAK A.Ş’nin Başkanı Mehmet Kaya Oldu!

featured

Doğu ve Güneydoğu Bölgesel UPAK A.Ş.’nin Başkanı Şanlıurfa Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Kaya oldu.Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde bulunan 15 Ticaret Borsasının katılımıyla Ürün Piyasası Aracı Kurumları (ÜPAK) toplantısı Diyarbakır Ticaret Borsası ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Diyarbakır Ticaret Bosası’nın Ev sahipliğnde Gerçekleştirilen Doğu ve Güneydoğu Bölgesel UPAK A.Ş.nin Kuruluş toplantısında Şanlıurfa Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Kaya oy birliğiyle Şirket Başkanı seçildi.Tamamen AB hibesiyle olmak üzere her biri 10 Milyon Euro değerinde iki lisanslı depoyu şehrimize kazandıran Şanlıurfa Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Kaya; “Bu girişim, bölgesel tarımın gelişimi ve sermayenin korunması açısından oldukça önemli. Bugün burada Başkanlarımızla attığımız imza umuyorum ki tüm bölgemiz için bir fırsat yaratacak.

Emeği geçen kıymetli başkanlarımıza teşekkür ediyor, UPAK A.Ş.nin Bölgemize hayırlı olmasını diliyorum.” diye konuştu. Gerçekleştirilen toplantıda, Adıyaman, Batman, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Iğdır, Kars, Kızıltepe, Malatya, Nizip, Nusaybin, Van ve Şanlıurfa Ticaret Borsası Başkanları, Meclis Başkanları ve Genelsekreterleri, Bölgesel ÜPAK kurulması için bir araya geldi.Görüşmenin gündem maddesini, Türkiye Ürün İhtisas Borsası (TÜRİB) ‘nda işlem yapacaklar için aracılık yapmak amacıyla 15 Borsa tarafından Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesini kapsayacak şekilde kurulacak ÜPAK şirketinde sermaye taahhütleri konusu oluşturdu.

UPAK A.Ş’nin Başkanı Mehmet Kaya Oldu!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir