Banka Çalışanlarına Müjde ! 5 Maaş İkramiye !

featured

Albaraka Türk’ten çalışanlarına ikramiye ödemesi geliyor.

Banka personellerinin maaş zamları 2024 yılında ortalama yüzde 50 civarında oldu. Bu zamlardan sonra gözler primlere dönmüş durumda.

Ülkemizde kurulan ilk katılım bankalarından olan Albaraka Türk Katılım Bankası, çalışanlarına büyük bir jest yaptı. Bankadan yapılan son dakika açıklamasında tüm personellerine ayrım yapılmadan 5’er maaş ikramiye dağıtımı kararı çıktığına yer verildi.Gelen bilgilere göre bankanın geçen hafta yönetim kurulu toplantı ve genel müdür tarafından sunulan teklif olumlu şekilde karşılandı. Buna göre banka, tüm çalışanlarına herhangi bir ayrım yapmadan 5 maaş ikramiye verecek.

Banka 2023 yılında 3.4 milyar liralık kar açıkladı. 2022 yılı sonunda ise kar 1.4 milyar lira kar etmiş ve geçen sene karını yüzde 151 oranında artırmıştı.

Söz konusu bankanın aktif büyüklüğü ise 2023 yıl sonuna göre yüzde 59 oranında arttı ve 232.2 milyar lira seviyesine kadar çıktı. Bankadan konu ile ilgili yapılan açıklamada fon büyüklüğünün 2022 yılına göre yüzde 42.6 oranında arttığı ve 161.8 milyar liraya çıktığı bildirilirken kullandırılan fon büyüklüğü ise yüzde 40 oranında artarak 104.6 milyar liraya kadar çıktı.

Banka Çalışanlarına Müjde ! 5 Maaş İkramiye !

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir