URFA’DA DOLANDIRICILARA YÖNELİK ARAMA

featured

Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde kendilerini savcı, asker ve polis olarak tanıtıp iletişim yoluyla yaklaşık 8 milyon lira dolandırıcılık yapan kişilere operasyon düzenlendi . Operasyonda çok sayıda dolandırıcılıkta kullanılan materyal ele geçirildi. Gözaltına alınan 4 kişi tutuklandı.
Alınan bilgilere göre, Akçakale Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, telefonla ulaştıkları kişilere kendilerini polis, hakim ve savcı olarak tanıtarak dolandırıcılık yaptıkları belirlenen şüphelilerin yakalanması için çalışma başlattı. 5 adrese 154 personel düzenlenen operasyonda İ.T,M.T,A.T,A.T şahıslar gözaltına alındı. Adreslerde yapılan aramada, 1 dizüstü bilgisayar, 3 tablet bilgisayar, 13 sim kart, 23 flaş bellek, 2 kurusıkı tabanca ve 1 ruhsatsız av tüfeği ele geçirildi.

3 GÜNDE 2 BİN KİŞİ ARANMIŞ

Konu ile ilgili ele geçirilen dijital materyallerin incelemelerinde şüpheliler tarafından yaklaşık 3 günlük süre içerisinde yaklaşık 2 bin kişinin dolandırılmak amacıyla arandığı tespit edildi., İstanbul ve Isparta illerinde olmak üzere 7 müştekiye ulaşılan ekipleri yapılan araştırmada müştekilerin şüphelilere yaklaşık 8 Milyon TL vererek dolandırıldığı anlaşıldı.Gözaltına alınan 4 kişi emniyetteki işlemlerin ardından adliye’ye sevk edildi. İletişim Yoluyla Nitelikli Dolandırıcılık suçu kapsamında 4 kişi tutuklanarak cezaevine konuldu.

URFA’DA DOLANDIRICILARA YÖNELİK ARAMA

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir