Vali Ayhan’dan 15 Temmuz Etkinliklerine Davet

featured

Valilik Konferans salonunda yapılan toplantıya, Vali Salih Ayhan, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, 20. Zırhlı Tugay komutanı Tuğgeneral Mustafa Er, Harran Üniversite Rektörü Prof. Dr. Tahir Güllüoğlu, İl Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan, İl Jandarma komutanı Tuğgeneral Mücahit Avkıran, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, Şehit ve Gaziler Dernek Başkanı Mehmet Yavuz ve ilgili kurumlar katıldı.

Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, 15 Temmuz 2016 gecesi milletçe yaşadığımız hain darbe girişimi sonrasında şehit olan demokrasi kahramanlarımızı anmak ve o gece yaşananları unutmamak, unutturmamak için, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayelerinde düzenlenecek olan “15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü” etkinliklerine tüm vatandaşları katılmaya davet etti.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Şanlıurfa Valiliği koordinasyonunda Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediye başkanlıkları, kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşlarının ortak düzenlediği anma programı, 15 Temmuz 2023 Cumartesi günü saat 11.00’de 15 Temmuz Şehitlerinin Beziüzzaman mezarlığındaki kabirlerinin ziyaret edilmesi ve akabinde Dergah Camii’nde mevlit okutulması ile başlayacak.

15 Temmuz Şehit ve Gazi ailelerinin ziyaret edilmesiyle devam edecek programın akşamki bölümü ise Rabia Meydanı önünde toplu kılınacak akşam namazı ile başlayacak.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayacak olan gece programı, 15 Temmuz Şehitlerimizin biyografisinin okunması, 15 Temmuz konulu belgesel gösterimi, Yatsı Ezanı’nın okunması ve namazın kılınması. İlahiler Eşliğinde Semazen Gösterisi, Öğrencilerimiz tarafından okunacak şiirler, Urfa Ahengi Müzik Topluluğu ve Yerel Sanatçıların, Kahramanlık Türküleri Dinletisi, Uğur Aslan Şiir Dinletisi, Kum Sanatı gösterisi, Mehteran Gösterimi, TRT 1 Tarafından yayınlanan “Geceden Şafağa 15 Temmuz Belgeseli”

Gece saat 00.13’te tüm Türkiye’deki camilerde sela okunmasının ardından, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmalarının alanda canlı verilmesinin ardından program sona erecek

Vali Ayhan’dan 15 Temmuz Etkinliklerine Davet

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir