Yaralı Yavru Ceylan Avcılarına Rekor Ceza

Şanlıurfa'nın Eyyübiye ilçesi Tekyamaç Mahallesi mevkiinde dün gece 02.00 sıralarında İl Jandarma Komutanlığı Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Timi tarafından “Kaçak Ceylan Avcılığını Önleme” faaliyetleri kapsamında çalışma yürüttü. İ.D. R.A. ve M.D. isimli şahısların bulunduğu otomobil durduruldu ve arama yapıldı. Aramada doğadan yakalanmış ve çuvallara sarılmış, gözleri bağlı durumda 4 yaralı ceylan yavrusu bulundu. Şüphelilere 200 bin TL idari para cezası uygulandı. Yaralı ceylan yavruları tedavileri yapılmak üzere Jandarma HAYDİ ekipleri tarafından Şanlıurfa Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi.

featured

Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesi Tekyamaç Mahallesi mevkiinde dün gece 02.00 sıralarında İl Jandarma Komutanlığı Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Timi tarafından “Kaçak Ceylan Avcılığını Önleme” faaliyetleri kapsamında çalışma yürüttü.

İ.D. R.A. ve M.D. isimli şahısların bulunduğu otomobil durduruldu ve arama yapıldı. Aramada doğadan yakalanmış ve çuvallara sarılmış, gözleri bağlı durumda 4 yaralı ceylan yavrusu bulundu.

Şüphelilere 200 bin TL idari para cezası uygulandı.

Yaralı ceylan yavruları tedavileri yapılmak üzere Jandarma HAYDİ ekipleri tarafından Şanlıurfa Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi.

Yaralı Yavru Ceylan Avcılarına Rekor Ceza

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir