Zamlar Sonrası Korkutan Tahmin!Gram Altın 2 Bin TL Olacak mı?

Enflasyon ile ilgili açıklamasını sürdüren Kolçak, "Alaattin Aktaş bir yazı yazdı. Onun hesabına göre aylık enflasyonda bile çift haneleri görebiliriz. Biz yeni bir enflasyon tsunamisi ile karşı karşıyayız. Bu nedenle gerçekten neye ihtiyacınız varsa, bugünden alın.

featured

Enflasyon ile ilgili açıklamasını sürdüren Kolçak, “Alaattin Aktaş bir yazı yazdı. Onun hesabına göre aylık enflasyonda bile çift haneleri görebiliriz. Biz yeni bir enflasyon tsunamisi ile karşı karşıyayız. Bu nedenle gerçekten neye ihtiyacınız varsa, bugünden alın. Gerçekten Eylül’den sonra çok zor bir dönem bizi bekliyor. Yazlık kışlık ne var ne yok her şeyi almaya çalışın. Bu da bir yatırım. Korkunç bir fark oldu. akaryakıtla alakalı bakanlık bile zorunlu açıklama yaptı.Depremin maliyeti vatandaşın aslında cebinden çıkıyor büyük kısmı. Bu sıkılaşmada para basmak yerine vatandaştan para almak yoluna gidildi. Tasarruftan ziyade bu şekilde vergilerle bir şekilde vatandaşın cebinden alınan vergilerle, aynı zamanda zama da neden oluyor. Bu piyasalara nasıl yansıyacak” dedi.

BORSA NE OLUR?

Borsa ile ilgili tahminini paylaşan Kolçak, “Borsa kısa vadede, anlık günlükte moralleri bozduğu için satışla başlasa bile neticede, her şeyin fiyatının yukarı çıkacağı bir dönem olacak. Borsa da yukarı çıkacak. Bu hafta açılışta biraz düşebilir. Ama bir şekilde daha sonra borsayı yukarı çıkacak. Endekste 7-8 bin gayet normal. Ama borsa enflasyonla beraber, kurla birlikte borsa artar” dedi.

DOLAR NE OLACAK?

Dolar kuru ile ilgili de değerlendirmede bulunan Kolçak, zamlarla birlikte yeni rekorların geleceğini söyledi ve hedeflerini şu şekilde açıkladı: “Her şey yukarı çıkacaksa bunun da yansımaları en başta dolarla olacak. Ben doları 28-30 maksimum düşünüyordum. Ama bu zamlarla 30 TL’nin üzeri artık normal geliyor. Benzin 33-34 ise dolar da bu seviyelerde olur. Dolarda 33-34 TL artık uzak değil. Beklentim 30-33 TL son zamla birlikte. Kur şimdi çok ucuz kaldı 26 lirada. Bunun artışını yazın görürüz. Eylül’den sonra. Bu acı reçete yansımasını acı acı kurda göreceğiz. Enflasyon kuru, kur enflasyonu tetikledikçe yukarı çıkacaklar”

GRAM ALTIN NE OLACAK?

Dolarda beklenen rekorlarla birlikte gram altının da yukarı çıkacağını söyleyen Kolçak, “Bu sene çok yeni rekorlar göreceğiz. Çünkü dolar yukarı çıkacak. Ons 1955 dolar, kötü seviye değil iyi seviye. Fed’in toplantısına kadar ons baskı görebilir. Gram altında dolar TL 30 üstü ise ons tarafında ise Temmuz ayı baskılı geçse de Eylül’den sonra, yıl sonunu hedeflediğimizde 1800 TL’yi kesin görüyordum ama artık 2000 TL’yi bekliyorum. Gramda yeni zirveler görmeye devam edeceğiz” diyerek gram altın tahminini açıkladı.

PİYASALARDA SON DURUM NEDİR?

Gelen son dakika bilgilerine göre dolar kuru 26.25 TLseviyesinde seyrediyor.

Gram altın ise şu sıralar 1647 TL seviyesinde. Çeyrek altın 2693 TL seviyesinde.

Zamlar Sonrası Korkutan Tahmin!Gram Altın 2 Bin TL Olacak mı?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. Wow, incredible weblog format! How long have
    you been running a blog for? you made blogging glance easy.
    The entire look of your website is fantastic, let alone the content material!
    You can see similar here sklep

    Cevapla