Şanlıurfa’da 30 Ağustos Zafer Bayramı Coşkusu!

30 Ağustos Zafer Bayramının 101. yıl dönümü tüm yurtta olduğu gibi Şanlıurfa’da da coşkuyla kutlandı.

featured

30 Ağustos Zafer Bayramının 101. yıl dönümü tüm yurtta olduğu gibi Şanlıurfa’da da coşkuyla kutlandı.

Osmanbey Şehitliğinde çelenk sunma programı ile başlayan 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri, saygı atışı ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam etti.

Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak’ın şeref defterini imzalaması ve şehit kabirlerine karanfil bırakmasının ardından şehitler için dualar edildi.

Daha sonra Valilik makamında tebrikleri kabul eden Vali Hasan Şıldak, 20. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Mustafa Büyükköroğlu ve Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ile birlikte Cumhuriyet Caddesi’nde halkı ve törene katılan birlikleri selamladı.

Günün anlam ve önemini belirten konuşma ile devam eden program; şiirler, halk oyunları ve mehteran gösterisinin ardından geçit töreniyle sona erdi.

Törene; Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak’ın yanı sıra AK Parti Şanlıurfa Milletvekilleri Mehmet Ali Cevheri, Cevahir Asuman Yazmacı, 20. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Mustafa Büyükköroğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Mücahit Avkıran, İl Emniyet Müdürü Erdem Bildirici, Vali Yardımcıları Yeliz Mercan, Ahmet Fatih Sungur, Haliliye Kaymakamı Serap Özmen Çetin ile adli yargı temsilcileri, askerî erkan ve vatandaşlar katıldı.

Şanlıurfa’da 30 Ağustos Zafer Bayramı Coşkusu!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir