2024 Yılında 13 Bin 500 Polis Alımı Yapılacak!

featured

EGM’ye 2024 yılında yapılacak polis alımı hakkında değerlendirmesi geldi. Yaptığımız değerlendirmeye göre 2024 yılında Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde istihdam etmek üzere en az lise mezunu adaylar arasından 2 bin 500; lisans ve ön lisans mezunu adaylar arasındna ise 10 bin, komiser yardımcısı kadrosuna 1000 olmak üzere toplamda 13 bin 500 polis memuru alınacak.

LİSANS MEZUNU KOMİSER YARDIMCISI ALIMI

EGM’ye her sene yapılan komiser yardımcısı alımları bu sene de devam edecek ve lisans mezunları arasından 70 KPSS ile kamu personeli alımı yapılacak. Sizce KPSS şartı kaç olmalı? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

10 BİN POMEM POLİS ALIMI

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya yaptığı açıklamada 10 bin yeni polis alımı yapılacağını söyledi. POMEM kapsamında yapılacak polis alımında adaylar 9 aylık eğitim sürecine alınacak. Eğitim sürecinden sonra adaylar polis memuru olarak görece başlayacak.

PMYO POLİS ALIMI

PMYO’lara yapılacak polis alımı, en az lise mezunu adaylar arasından olacak. Söz konusu alım için başvurular YKS’den sonra olacak. TYT’ye girecek adaylar, buradan alacakları puanla Ağustos ayında PMYO polis alımına başvuru yapabilecek.

2024 Yılında 13 Bin 500 Polis Alımı Yapılacak!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir