81 il’de Hız Sınırları Değişiyor!

Karayollarında hız sınırları değişiyor. AK Parti'nin başlattığı çalışma kapsamında kaza yerleri ve yoğun trafiğe göre hız limitleri değişecek.

featured

Karayollarında hız sınırları değişiyor. AK Parti’nin başlattığı çalışma kapsamında kaza yerleri ve yoğun trafiğe göre hız limitleri değişecek.

 

Son dönemlerde yeniden artışa geçen trafik kazalarının önüne geçmek, can kaybını azaltmak adına yeni adımlar için hazırlıklar başladı. Hükümetin başlattığı çalışmalar kapsamında ilk olarak kara yollarının fonksiyonları ve yoğunluğuna göre sınıflandırılacağı ve sınıflandırılacak yollarda hız sınırlarının yeniden düzenleneceği bildirildi.

Kazaların en çok meydana geldiği noktalar belirlendi. Toplamda 32 kaza kara noktasında iyileştirmeler yapılacak ve 700 kilometrelik sarsma bandı yapımı da hayata geçirilecek.

Yapılacak diğer çalışma ise kara yollarına dair bir veri tabanı oluşturulması olacak. Yollarla ilgili bilgi toplama, değerlendirme analiz ve veri dağıtım faaliyetlerini güçlendirmek ve ortak veri tabanları sayesinde kazaların önüne geçilmesi adına çalışmalar yapılacak.

Bu kapsamda şehir içinde caddeler ve sokaklarda kaza kara noktalarının tespitine yönelik analizler tamamlanarak bu doğrultuda çalışmalara yön verilecek.

81 il’de Hız Sınırları Değişiyor!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir