Adıyamanlılar’dan Şanlıurfa’ya Vefa Borcu! İşte Adıyaman Ve Şanlıurfa’nın Kardeşliği

Adıyamanlı Bir Vatandaş Depremde Yardıma İlk Koşan İllerden Biri Olan Şanlıurfa'ya tatlı bir hüzünle Gönderme Yaptı.O anları sosyal medyadan paylaşan Adıyamanlı Kardeşimiz vefa borcumuzu Ödeyelim dedi.

featured

6 Şubat Pazartesi günü Kahramanmaraş’ta 7.7 ve 7.6 şiddetinde 2 büyük deprem meydana geldi. 6 Şubat 2023 de Türkiyenin 11 İlini Kapsayan Asrın Felaketinde  Kahramanmaraş, Hatay, Gaziantep, Malatya, Diyarbakır, Kilis, Şanlıurfa, Adıyaman, Osmaniye ,Adana Elazığ olarak açıklandı.Merkez Üssü Kahramanmaraş olan Depremde Maraş Adıyaman Hatay en ağır darbeyi alan İller Oldu.Şanlıurfamızda meydana gelen yıkımlar Büyükşehir Belediye Başkanı Zeybnel Abidin Beyazgül,Vali Salih Ayhan ve Afad Ekipleri ile Koordineli bir şekilde toparlarken yanıbaşımızdaki Komşumuz Adıyaman’a yardıma koşuldu.Adıyaman Artık ACIYAMAN Oldu Tüm Türkiyede.Şanlıurfa’dan Depremi Yaşayan 11 İle Yardım Konvoyları sıralanırken İlk Ulaşılan İlimiz  ACIYAMAN’dı.Tüm Türkiye Bir Olup kardeşlerimize yardıma koşarak HEPİMİZ BİRİZ KARDEŞİZ Mesajı verilidi.

Depremin Üzerinden 10 Ay Geçti… Bugün Sosyal Medyada Yayımlanan bir videoyla Tatlı Bir hüzün Yaşadık.Adıyamanlı bir abimiz “ÇİĞ KÖFTE ADIYAMANIN MI ? YOKSA URFANIN MI? Polemiği ile Şanlıurfalı Kardeşlerine vefa borcu olduğunu söyleyerek “Çiğ Köfte Adıyamanın mı Urfanın mı Bilemem ama Bize 6 Şubatta Yardıma koşan İlk URFA Oldu..Bizim Kardeşliğimizde artık kimin Çiğ Köftesi Kebabı değil Kardeşliğimiz Öne Çıkacaktır” Dedi.

İŞTE ŞAMNLIURFALILARA VEFA BORCUNU ÖDEYEN ADIYAMANLI ABİMİZİN VİDEOSU

Adıyamanlılar’dan Şanlıurfa’ya Vefa Borcu! İşte Adıyaman Ve Şanlıurfa’nın Kardeşliği

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir