Aradıkları Kişiyi 750 Bin Tl Dolandırdılar!

Kahramanmaraşlı Bir kişiyi Arayıp kendilerini Polis,Savcı olarak Tanıtıp 750 bin Tl'sini çalan Hırıslar Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığına bağlı Eyyübiye İlçe Jandarma Komutanlığı ve JASAT dedektifleri Tarafından yakalandılar.

featured

Kahramanmaraşlı Bir kişiyi Arayıp kendilerini Polis,Savcı olarak Tanıtıp 750 bin Tl’sini çalan Hırıslar Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığına bağlı Eyyübiye İlçe Jandarma Komutanlığı ve JASAT dedektifleri Tarafından yakalandılar.

14.08.2023 tarihinde Kahramanmaraş ilinde ikamet eden O.K. isimli vatandaş kendisini Hakim ve Savcı olarak tanıtan kimliği belirsiz kişi ve kişiler tarafından telefonla arandığını ve terör örgütlerine finansman sağladığı gerekçesiyle kendisinden para talep ettiklerini, şüphelilerin telefonla kendisini ikna ederek Kahramanmaraş İlinden, Şanlıurfa iline gelerek burada tanımadığı iki erkek ve bir bayan şahsa; 58.400 TL Nakit Para, 52 Adet Cumhuriyet Altını, 29 Adet Gram Altın, 3 Adet Çeyrek Altın olmak üzere toplamda 750.000 TL nakit ve ziynet eşyasını teslim etmiş, şüpheli şahıslara bir daha ulaşamaması üzerine dolandırıldığını anlamış ve Jandarma birimlerine şikayette bulunmuştur. 

Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığına bağlı Eyyübiye İlçe Jandarma Komutanlığı ve JASAT dedektifleri faillerin tespiti ve yakalanması için başlattığı çalışmada şüphelileri kısa sürede tespit ederek araçları takibe alınmıştır. Şüphelilerin durdurulan aracında yapılan aramalarda dolandırdıkları vatandaştan aldıkları;

– (58.400 TL) Nakit Para

– (52) Adet Cumhuriyet Altını

– (29) Adet Gram Altın

– (3) Adet Çeyrek Altın haricinde ruhsatsız tabanca ile farklı miktarlarda esrar ve metamfetamin maddesi ele geçirilmiştir.

Yakalanan şüpheliler K.Ç., S.A. ve R.Ç. gözaltına alınmışlardır. Araçta yapılan aramalarda ele geçen para ve ziynet eşyaları mağdura teslim edilmiştir.

Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığı, vatandaşlarımızın kendilerini Hakim, Savcı veya Kamu Görevlisi olarak tanıtarak para talebinde bulunan dolandırıcılara karşı dikkatli olmalarını ve bu tarz olayları derhal kolluk kuvvetlerine haber vermeleri konusunda uyarmaktadır.

Olayla ilgili soruşturma devam etmektedir.

Aradıkları Kişiyi 750 Bin Tl Dolandırdılar!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir