Asgari Ücret Zammında Seçim Sürprizi

Son dakika haberi: 2024 yılı asgari ücret zammı hakkında açıklama geldi ve zamda seçim sürprizi olacağına yer verildi.

featured

Asgari ücrete seçim sürprizi.

2024 yılı asgari ücret zam görüşmelerine kısa süre kaldı. Aralık ayında toplantılar yapılacak. Yapılacak toplantılardan sonra 2024 yılında geçerli olacak asgari ücret belli olacak. Peki asgari ücret zammı ne kadar olacak?

ÇALIŞMA BAKANI: ZAM 1 DEFA OLACAK

Son 2 yıldır asgari ücret, yükske enflasyon nedeniyle 2 defa zamlanıyordu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan geçtiğimiz gün bir açıklama yaptı ve asgari ücretin gelecek senede tek sefer belirleneceğini söyledi. Bakan, tüm parametrelerin iyi gittiğini, bu nedenle zammın tek sefer yapılacağını söyledi.

ASGARİ ÜCRETTE ZAM KAPISININ AÇILACAĞI RAKAM

Sözcü Gazetesi’nden Erdoğan Süzer bugün yayınladığı yazısında asgari ücret zammının 6 aylık enflasyon rakamları ile başlayacağını söyledi. Süzer, sadece enflasyona göre zam olsa bile zammın yüzde 37.3 zamla 15 bin 700 lira olacağını söyledi.

SON KARAR ERDOĞAN’IN: SEÇİM SÜRPRİZİ İLE ASGARİ ÜCRET

Ancak her sene asgari ücrete zam, TÜİK enflasyonunun üzerinde yapılıyor. Enflasyon üzerinde zam beklentisine ek olarak yerel seçimlere kısa süre kaldığı için bir seçim sürprizi olacağı belirtildi. Süzer, asgari ücrette son sözün Erdoğan’dan geleceğini ve seçim sürprizi olacağını söyledi.

Asgari Ücret Zammında Seçim Sürprizi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir