Av.Cansın Erdem’den Eğitim Semineri!

The UKaid – UNDP tarafından desteklenen ve “Deprem Sonrası Erken Toparlanma İçin Mesleki Eğitim , İstihdam Ve Sosyal Hizmetler Aracılığıyla Toplum Temelli Modeller Oluşturma” projesi kapsamında gerçekleştirilen seminerde 6698 sayılı “Kişisel Verileri Korunması Kanunu” kapsamında kurum olarak atılması gereken adımlar, yapılacak çalışmalar ele alındı. Katılımcılara canlı olarak düzenlenen eğitimleri Avukat Arabulucu Cansın ERDEM tarafından verildi.

featured

The UKaid – UNDP tarafından desteklenen ve “Deprem Sonrası Erken Toparlanma İçin İş Hukuku Ticaret Hukuku eğitimleri, İstihdam Ve Sosyal Hizmetler Aracılığıyla Toplum Temelli Modeller Oluşturma” projesi kapsamında gerçekleştirilen seminerde  6698 sayılı “Kişisel Verileri Korunması Kanunu” kapsamında kurum olarak atılması gereken adımlar, yapılacak çalışmalar ele alındı. Katılımcılara canlı olarak düzenlenen eğitimleri Avukat Arabulucu Cansın ERDEM tarafından verildi.

Yoğun ilginin olduğu eğitimlerde katılımcılara kişisel verilerin korunması mevzuatı ve bunun getirdiği yükümlülükler aktarıldı. Eğitim kurumlarının binlerce kişiye ait verilerin toplandığı kurumlar olduğunun dile getirilerek, üniversite personeline düşen görevler ve dikkat edilmesi gereken hususlar konusunda bilgiler verildi.

Seminer kapsamında; “KVKK’nın amaç ve kapsamı”, “Kişisel veri, özel nitelikli nedir?”, “Kişisel verileri işlemenin temel ilkeleri ve şartları”, “Veri sorumlusunun görevleri ve veri sorumluları sicili”, “Silme, yok etme, anonimleştirme”, “Verilerin aktarılması, hak ve yükümlülükler”, “Yaptırımlar (suçlar ve kabahatler)”, “Kişisel Verilere İlişkin Kanun ve Mevzuatlar”, “Kişisel Verilere İlişkin Kanun ve Mevzuatlar” ile “Veri İşleme Envanteri” hakkında sunumlar yapıldı.

6698 sayılı “Kişisel Verileri Korunması Kanunu” hakkında verilen eğitimin önemine değinen Avukat Arabulucu Cansın ERDEM  , “Özellikle içinde bulunduğumuz Dijital Çağ’da, yürürlüğe giren ‘6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Kanun’ ve bu kanun çerçevesinde kurulan ‘Kişisel Verileri Koruma Kurulu’ önemli bir noktada bulunmaktadır.

Farklı amaçlar gözeterek hukuka aykırı şekilde yapılabilecek işlemlere karşı herkese sorumluluğunu hatırlatan ve bu alanı düzenleyen bir kanun olmuştur. Bu düşüncelerle kişisel verilerin korunması hakkında kanuna yönelik ülkemizde atılan adımlardan dolayı Bizlere bu imkanı sunan başta Harran Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Mehmet Tahir GÜLLÜOĞLU ‘na, Şanlıurfa Teknokent Genel Müdürü sayın Doç. Dr. İbrahim Berkan AYDİLEK, The UKaid – UNDP  Proje Koordinatörü Mehmet Murat CANDEMİR ‘e   teşekkür ederim. Ayrıca idari insan kaynağı gelişimini destekleyen bu gibi etkinliklerin de devamı dileyerek, emek verenleri kutluyorum” dedi.

Av.Cansın Erdem’den Eğitim Semineri!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir