B Sınıfı Ehliyet Sahipleri Müjde!

Karayolları Trafik Kanunu’nda önemli bir değişikliğe gidildi

featured

Karayolları Trafik Kanunu’nda önemli bir değişikliğe gidildi.

Artık ehliyette o şart ortadan kalktı.Karayolları Trafik Kanunu’nda yapılan değişiklik, milyonlarca sürücüyü yakından ilgilendiriyor. İçişleri Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Ulaştırma Bakanlığı’nın ortaklaşa yürüttüğü çalışmalar sonucunda, trafikte yasal düzenlemeler hayata geçiriliyor.Yapılan değişiklikle birlikte, B sınıfı ehliyet sahipleri artık 125 cc’ye kadar olan motosikletleri kullanabilecek. Yeni düzenleme kapsamında, direksiyon eğitimini tamamlayıp ehliyetini alan sürücülerin belgeleri otomatik olarak güncellenecek ve bu sayede ek bir işlem yapmalarına gerek kalmayacak.Bu durum, ehliyet sahiplerinin motosiklet kullanma sürecini oldukça basitleştirecek. Motosiklet Endüstrisi Derneği (MOTED) Genel Koordinatörü Remzi Öztürk, konu ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Öztürk, B sınıfı ehliyet sahiplerinin 125 cc’ye kadar olan motosikletleri kullanabilmesi için gereken düzenlemenin yakında yürürlüğe gireceğini belirtti. Bu düzenleme, özellikle şehir içi ulaşımda motosiklet kullanmayı tercih eden sürücüler için büyük bir avantaj sağlayacak.

Ancak Öztürk, 125 cc’ye kadar motosiklet kullanmak isteyen B sınıfı ehliyet sahiplerinin belli bir eğitimden geçmeleri gerektiğini de vurguladı. Bu eğitim, sürücülerin motosiklet kullanımına dair gerekli bilgi ve becerileri edinmelerini sağlayacak.

B Sınıfı Ehliyet Sahipleri Müjde!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir